Zorro RPG – Czarny Lis ujarzmia Kickstarter w swoje setne urodziny

Na Kickstarterze pojawił się bardzo ciekawy projekt, który spotkał się z wielkim zainteresowaniem użytkowników i błyskawicznym sfinansowaniem. Mowa o Zorro™: The Roleplaying Game.

Zamaskowany obrońca Kaliforni narodził się w 1919 roku w głowie pisarza Johnstona McCulleya. Jego pomysł powstał w oparciu o półlegendarną postać Joaquína Muriety, kalifornijskiego banity, który rzeczywiście swego czasu robił niemałe zamieszanie w prawdziwym świecie. Większość z nas zna jednak postać Zorro ze szklanego ekranu.

Zapowiadany w zeszłym roku projekt gry fabularnej inspirowanej legendarnym Lisem wystartował przed weekendem z kampanią na Kickstarterze, spotykając się z bardzo ciepłym przyjęciem. Anglojęzyczna gra składa się głównie z tłustego podręcznika, dzięki któremu gracze będą mogli wcielić się w członków Legionu Zorro.

Uczestnicy zabawy mogą przeżywać niezapomniane przygody, walcząc o sprawiedliwość ramię w ramię ze swym bohaterem lub nawet wcielić się bezpośrednio w niego samego. Gra powstaje dzięki staraniom wydawnictwa Galant Knight Games.

Zdobycie pełnej licencji od Zorro Productions pozwoliło na wykorzystanie materiałów z przestrzeni przeszło 70 lat.

Najciekawsze i kluczowe momenty z historii przygód zostały dostosowane i przygotowane pod scenariusze przygód, dzięki którym gracze będą mogli wskoczyć w samo serce akcji.

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy Zorro ląduje na stole. W 2001 roku wydano grę The Legacy of Zorro, jednak wielu fanów do dziś nie uznaje tego produktu za prawdziwą grę. 32-stronicowy podręcznik w rzeczywistości zawiera niewiele treści, maksymalnie uproszczone zasady, przygody i czterech gotowych bohaterów.

Ekipa z Galant Knight wzięła się jednak za ten temat poważnie. Mechanika rozgrywki została zaprojektowana we współpracy z West End Games. Wykorzystano zmodyfikowaną druga edycję systemu D6.

Dzięki pozyskanej licencji w podręczniku znalazło się miejsce dla dziesiątek oryginalnych ilustracji, które świetnie oddają klimat tego dzieła.

Więcej informacji można znaleźć na stronie kampanii oraz na stronie wydawnictwa. Życzymy kolejnych stu lat, Zorro!