Zerywia podbiła Kickstarter

Niespełna 4 godziny wystarczyły, aby Zerywia – gra polskiego wydawnictwa Koliba, ufundowała się na Kickstarterze. Kampania kończy się dopiero za 21 dni, więc do odblokowania pozostało mnóstwo dodatkowych celów.

Zerywia to przygodowa gra kooperacyjna dla od jednej do czterech osób osadzona w pierwotnym świecie inspirowanym słowiańską mitologią. Na rozgrywkę składa się ciąg pojedynczych, powiązanych fabularnie przygód, które możemy rozgrywać osobno lub w ramach kampanii. Więcej informacji na temat gry znajdziecie TUTAJ.

Kampania na Kickstarterze miała pierwotnie ruszyć 31 października, jednak ostatecznie zbiórka wystartowała dzisiaj o godz. 16:00. Gra planszowa, która na wspieram.to osiągnęła aż 295% zakładanego celu, ruszyła na podbój innych krajów.

Można śmiało stwierdzić, że ta wyprawa zakończyła się sukcesem, zanim na dobre się zaczęła, a teraz na graczy czekają dodatkowe cele do odblokowania.

Zerywia
W trakcie rozgrywki będziemy mogli wcielić się w jednego z czterech bohaterów: Gorywa, Wedę, Dalebora i Swarę

Poszczególne progi kampanii na Kickstarterze różnią się od tych, które odblokowywali polscy wspierający. Różnice wynikają z tego, że podczas polskiej kampanii poszczególne dodatki były jeszcze w fazie testów. Obecnie wszystkie mają już przyporządkowane miejsce i zasady, dlatego cele są bardziej doprecyzowane.

Twórcy zapewniają, że w czasie kampanii będą systematycznie pokazywali, które komponenty z Kickstartera są nowe w stosunku do wersji z wspieram.to.

I tak w wersji podstawowej z Kickstartera od razu znajdziemy plastikowe figurki bohaterów, zamiast drewnianych standów odblokowanych w trakcie polskiej kampanii.

Dla tych, którzy nie zdecydowali się wesprzeć Zerywii w trakcie polskiej kampanii, informujemy, że istnieje możliwość wsparcia polskiej wersji gry na Kickstarterze.