The Shadow Planet

Zapowiedź The Shadow Planet od wydawnictwa Galakta

Na tegorocznym Essen wydawnictwo Galakta zaprezentowało prototyp The Shadow Planet. Będzie to gra planszowa oparta na włoskim komiksie Blasteroid Brothers.

Wraz z towarzyszami zostaliście wysłani z misją ratunkową, aby odnaleźć dawno zaginiony statek naukowy. Kiedy lądujecie na opuszczonej planecie, zegar zaczyna tykać. Macie jeden dzień na zbadanie tego co się stało, i jakie mroczne tajemnice kryje planeta i napotkani ocalali.

The Shadow Planet to gra science-fiction w klimacie horroru, w której znajdziemy motyw ukrytych tożsamości. Gracz w tajemnicy przed innymi będzie musiał zrealizować swój własny cel. W rozgrywce będzie liczyła się przebiegłość i sprawne zarządzanie różnymi taliami kart. Dzięki eksploracji planety w trakcie gry będziemy zdobywać nowe karty lub rozwijać specjalne zdolności naszych postaci.

The Shadow Planet
Tak prezentuje się projektowana okładka gry

W trakcie gry naszym zdaniem, oprócz zrealizowania ukrytego celu, będzie również zidentyfikowanie, którzy z graczy są naszymi sprzymierzeńcami, a którzy są obcymi formami życia, które próbują opuścić planetę.

Data premiery nie jest jeszcze ustalona. Gra będzie miała swoją kampanię na Kickstarterze w 2020 roku.

Źródło