Liga po pracy w FGB! Marzec-kwiecień 2019!

Kiedy:
22 Marzec 2019@13:00 – 21:00
2019-03-22T13:00:00+01:00
2019-03-22T21:00:00+01:00
Gdzie:
Figurkowe Gry Bitewne
Warszawa
Koszty:
Bez opłat

Nasz pierwszy sezon ligi w tym roku okazał się bardzo udany, w związku z tym serdecznie zapraszamy na kolejny dwumiesięczny sezon!

W co gramy:
1. Warhammer 40k (rozpiski na 1000 lub 2000 pkt)
2. Age of Sigmar (rozpiski na 1000 lub 2000 pkt)
3. Kill Team (rozpiski na 100 pkt lub 200 pkt z Commanderami)
4. Warhammer Unerworlds (best of three)

Zapisy:
1. W ramach karty klubowej (ważnej na marzec 2019 lub dłużej) do dowolnej liczby lig.
2. W ramach karty srebrnej do jednej z lig (istnieje możliwość oddania kilku kart jako zapis do kilku lig).
W ramach wpisowego macie darmową rezerwację na wszystkie ligowe potyczki (wyjaśniamy, bo ostatnio pojawiły się takie pytania :)).
Zgłoszenie do ligi (wysłane na sklep@fgb.club lub na nasz klubowy fanpage) musi zawierać deklarację frakcji, którą będziecie grali (obowiązuje w ligach WH40k, AoS i Kill Team), ostateczny termin to 1 marca 2019!

Rozpiski::
Przygotowujecie przed każdą grą, na jeden z progów punktowych podanych wybranych wspólnie z przeciwnikiem. Wszystko musi mieć minimum jeden wspólny Keyword (nie liczy się IMPERIUM, CHAOS, AELDARI, XENOS) więc żadnych mixów. Nie dopuszczone są także INDEXowe buildy i jednostki. Nie ma konieczności wysyłania ich do weryfikacji, ale w przypadku pytań lub wątpliwości, służymy pomocą i oceną sytuacji 🙂

Parringi:
W pierwszej rundzie potyczek parringi wybierane są losowo. W kolejnych rundach wygrani grają z wygranymi, przegrani z przegranymi.
Istnieje możliwość rozegrania potyczki z wybranym graczem z ligi (za zgodą obu stron), co musi być zgłoszone najpóźniej dzień przed ogłoszeniem kolejnych parringów (1, 11, 21 każdego miesiąca).

Scenariusze (WH40k, AoS, Kill Team):
Bedą podawane równocześnie z parringami. W WH40k gramy wszystkie z Chapter Approved 2018.

Punktacja:
WH40k, AoS, Kill Team – różnice punktów zdobytych w czasie scenariusza dzielimy na pół, zwycięzca ma punkty dodawane do 10, przegrany odejmowane od 10 (maksymalny wynik to 0-20). W przypadku scenariuszy w których nie ma małych punktów w czasie gry, zwycięzca otrzymuje 17 punktów, przegrany 3.
BONUS: dodatkowe 5 dużych punktów za rozegranie potyczki w pełni pomalowaną armią.
Shadespire – 3 duże punkty za wygraną grę, 1 punkt za remis, 0 punktów za przegraną, dodatkowo gracze podają różnicę w Glory Pointsach po rozegranych grach.
BONUS: dodatkowy 1 duży punkt za rozegranie potyczki w pełni pomalowaną ekipą.
WALKOWER – gracz którego przeciwnik odmówił umówienia się lub nie stawił się na potyczkę z własnej winy (brak czasu/żelazko na gazie/cokolwiek) otrzymuje 10+D6 punktów za tą grę (3 duże punkty i 2D6 glory w WH:U), osoba winna nierozegrania gry otrzymuje 0.
NIEROZEGRANE GRY- gracze którzy nie rozegrali potyczki w FGB do końca trwania ligi, otrzymują po 0 punktów.

Home Rules:
1. Większe modele (monstery, machiny kroczące) mogą atakować modele znajdujące się w zasięgu walca o podstawie obrysu podstawki modelu i wysokości „normalnie” złożonej figurki (nie wliczamy 10 warstw korka/skałek/ruin/innych pojazdów na których stoją ani celowo wyciągniętych do góry łapek/mieczy/pazurów/macek/itp.). Rzecz jasna modele atakowane, również mają zasięg do wspomnianego wcześniej walca na potrzeby wykonania kontry.
TL;DR – DUŻE ZABAWKI BIJO PO PIĘTRACH!
2. Znaczniki wystawiane w grach muszą znajdować się na poziomie 0 (w przypadku piętrowej scenerii).
3. Dotyczy tylko WH40k! W przypadku piętrowej scenerii, cały obrys ruin/budynku na poziomie 0 liczymy jako ściany – znajdujące się tam modele liczymy jako poza jakimkolwiek Line of Sight (bronie to ignorujące nadal działają, czary działają jeżeli Psyker jest w tej samej ruinie, szarżowanie nie wymaga LoSa).
4. WH40k – jeżeli szarżujesz na „piętro” na którym nie ma miejsca na postawienie modeli oddział liczy się jakby „stał w powietrzu” i może normalnie atakować. (Dla uproszczenia każe piętro to dodatkowe 3″ ruchu)
5. Dotyczy tylko Underworlds! Nie robimy rozpisek na starych Katophrane artefaktach.

Figurkowe Gry Bitewne

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj także
Turniej Age of Sigmar