Historie z Cierniowego Zajazdu- larp Changelinga

Kiedy:
29 Czerwiec 2019@15:15 – 22:00
2019-06-29T15:15:00+02:00
2019-06-29T22:00:00+02:00
Gdzie:
Klub Osiedlowy Maciuś
Gdańsk
Koszty:
25 zł

“Niektórzy uznają cykl pór roku za ideał. Cztery potężne siły dzielą równo czas pomiędzy sobą. Podział ten symbolizuje harmonię, stałość i odwieczną rutynę narzuconą na nas jakby z góry.”

W Cierniowym Zajeździe, specyficznym miejscu trwają przygotowania. Wierne sługi zamieniają kolorowe plakaty na malowidła z legend i bajek; znika i scena klubu nocnego, przemieniona w salę bankietową; zaś bar nocny ustępuje wspaniałemu stołowi bankietowemu.

To co za dnia przypominało klub nocny śmiertelników stało się teraz bajkowym pałacem, który choć trochę próbuje udawać Arkadyjskie dwory. Wszystko to przez tradycję tak stałą i niezmienną jak cykl pór roku. Mowa tu o wyborze dworu, który będzie pełnił władzę w mieście przez najbliższy rok.

Pomiędzy pięknymi naczyniami skrywają się intrygi; spod dywanu próbują uciec zepchnięte tam niegdyś urazy, a atmosfera miłej uroczystości dusi się pod ciężarem rosnącej frustracji i apetytów na władzę…

“Niektórzy nazywają cykl pór roku harmonią; towarzyską umową czterech sił; Ja tu widzę wyłącznie walkę odwiecznych rywali, którzy pragną wygrać za wszelką cenę…

…taka już natura ludzi, a changelingów tym bardziej…”

Czym jest Changeling?

Changeling to jedna z Domen Świata Mroku, takich jak Wampir czy Wilkołak. Tu jednak bohaterowie, czyli tytułowi odmieńcy są ludźmi porwanymi przez Elfy, znane jako Fae do baśniowej krainy Arkadii, którym udało się z niej uciec. Ich ciała i dusze zostały rozdarte pomiędzy światem ludzi i baśni. Z tego powodu zostali przemienieni w bajkowe istoty takie jak choćby gnomy, fauny czy smoki.

Gdański Klub Fantastyki, Koło Entuzjastów Fantastyki i RPG oraz Cierniogon zapraszają serdecznie na larpa w klimatach Changelinga. Wydarzenie odbędzie się 29.06 w Klubie Osiedlowym Maciuś I na Przymorzu (Opolska 2, Gdańsk). Gra przeznaczona jest dla osób od 15. roku życia.
Autorami larpa są:
Agata ‚Guma’ Gumowska
Łukasz ‚Hans’ Smurzyński
Michał ‚Strzała’ Strzała

Zapisy:
Zapisy odbywać się będą poprzez formularz zgłoszeniowy, który pojawi się na wydarzeniu.
Pierwsza część zapisów, przeznaczona dla członków GKFu i KEFIRu, rozpocznie się 13.05 i potrwa do 18.05.
Druga część zapisów jest przeznaczona dla osób niezrzeszonych i potrwa od 19.05 do 01.06
Lista osób przyjętych na larpa zostanie ogłoszona 04.06.
Link do formularza zgłoszeniowego: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd5-PzluJbQ4GgEstpVwXgAjKsafEU0dBDdeY5N7vee-3hyVg/viewform?usp=sf_link

Koszt:
Ze względu na koszty scenografii i poczęstunku, wstęp na wydarzenie kosztuje 25 zł (płatne przed larpem, na konto bankowe podane w mailu potwierdzającym dostanie się na listę graczy)

Kontakt:
Wszelkie pytania czy uwagi prosimy zgłaszać na adres mailowy:
-odnośnie organizacji- cierniogon@gmail.com
-odnośnie samego larpa- lksm@onet.pl

Źródło grafiki:https://www.behance.net/gallery/33923186/GAIA

Cierniogon

Hengal - Polskie wydawnictwo gier fabularnych

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj także
Liga po pracy – Wrzesień – Październik 2019