Wybrańcy przeniosą Słowian o tysiąc lat w przyszłość – nastanie Era Brzezień

Nadejście Wybrańców, czyli nowego rozszerzenia do polskiej gry fabularnej Słowianie, niesie ze sobą dużo nowości. Przez wiek wiele się zmieniło…

Na stronie wydawnictwa Hengal opublikowano kolejny z serii artykułów przybliżających zawartość nowego dodatku. Wiele się zmieni w Slavii. Słowianie wejdą w nową erę. Będzie to skok w czasie o wiek.

Przez ten okres wioski znacznie się rozrosną, staną się bardziej zaludnione, spokojniejsze, a władcy będą mieli większe wpływy niż dawniej. Polityka nabierze większego znaczenia. Rozwinie się technologia, handel, a nawet religia. W świecie bóstw nastanie czas Tumów.

Każde z nich będzie mogło przybierać różne oblicza, a co za tym idzie, pojawią się nowe rodzaje modlitw. Poważnym tematem stała się umiejętność pisania i czytania, jest niezwykle pożądana.

Nowości i zmiany dotkną praktycznie każdego aspektu życia tytułowych Słowian. Wszystkiego i wszystkich będzie więcej. Pojawi się mnóstwo nowych możliwości i więcej organizacji, zarówno w przepisach i obyczajach, jak i hierarchii poszczególnych funkcji i rang.

Żercy wiedzą jednak, że szykuje się coś większego. Poruszenie wśród bogów i pojawienie się ich różnych oblicz, może być jedynie wstępem. Więcej szczegółów można przeczytać w oryginalnym artykule na stronie Hengala.