Wojna, wojna jednak się zmienia w Star Wars: Legion

Fantasy Flight Games w końcu uraczyło graczy naprawdę interesującą zajawką. Po informacji o zestawach farb do armii Republiki i Separatystów, wydawca tchnął powiew świeżości w mocno już okrzepły szereg dostępnych do wyboru scenariuszy. Przed nami zestaw Vital Assets.

Potyczki w Star Wars: Legion rzadko kiedy polegają na zdziesiątkowaniu wojsk przeciwnika. Pewnie, można wygrać grę ścierając jego figurki (a wraz z nimi dobry nastrój) ze stołu, ale jest to niezwykle trudne.

O wiele częściej o zwycięstwie decyduje wykonanie przewidzianych w wylosowanym scenariuszu celów.


Różnorodność solą życia

Na początku każdej gry w Star Wars: Legion gracze definiują trzy istotne elementy, wspólnie tworzące scenariusz. Cel rozgrywki, zasady określające sposób wystawienia modeli na polu bitwy oraz specjalne warunki (np. pogodowe), mogące mieć wpływ na przebieg potyczki. Dokonują tego za pomocą tzw. 'Battle Cards’.

Zestaw Vital Assets oddaje w nasze ręce dziewięć dodatkowych 'Battle Cards’, po trzy na każdą ze wspomnianych grup. W ten sposób znacznie podnosi się poziom różnorodności wśród możliwych kombinacji.

Ponad to będą one miały teraz znacznie większy wpływ na to jakie jednostki wcielimy do naszej armii.

Nowe karty scenariuszy do Star Wars: Legion z zestawu Vital Assets
Każdą rozgrywkę Star Wars: Legion definiują trzy karty – po jednej dla celów misji, rodzaju wystawienia oraz warunków specjalnych

Przed starciem każdy gracz musi bowiem przygotować własną talię kart bitewnych. Scenariusz losujemy z talii gracza, który ma inicjatywę (tzw. blue player). Dzięki większej ilości kombinacji wzrośnie znaczenie posiadania inicjatywy (bądź decyzji o jej oddaniu).

Czy będziemy chcieli koniecznie losować z własnej talii, ponieważ wybraliśmy karty idealnie dopasowane do obranej strategii? A może zdecydujemy się oddać inicjatywę przeciwnikowi i dzięki temu wykupimy jeszcze jedno, cenne ulepszenie dla naszych żołnierzy?

Warto w tym miejscu wspomnieć o jednej z kart, należącej do grupy określającej warunki panujące na polu bitwy. Karta 'Supply Drop’ nakazuje graczom umieścić na stole sześć znaczników symbolizujących skrzynki z zaopatrzeniem.

Gdy jedna z jednostek wejdzie w kontakt ze skrzynką, będzie mogła do niej zajrzeć. Gdy to nastąpi, kontrolujący ją gracz będzie miał możliwość dobrania dwóch kart zaopatrzenia z talii, składającej się z aż 16 kartoników!

Nowe karty zaopatrzenia do misji do Star Wars: Legion zawartych w zestawie Vital Assets
Nie ma to jak dodatkowy łup zebrany w trakcie starcia

Tylko dla VIPów

Vital Assets to jednak nie tylko makulatura. W pudełku znajdziemy całkiem sporą garść ukochanego przez nas szarego plastiku.

Wśród 16 modeli znajdziemy skrzynie, wózki repulsorowe, zaszyfrowane skrytki oraz dwa modele VIPów.

Zawartość zestawu Vital Assets do Star Wars: Legion
Od razu widać, że ta dwójka zupełnie nie pasuje do chaosu pola bitwy

Jak się zapewne domyślacie, te niezwykle ważne osobistości będą istotne dla niektórych misji zawartych na kartach opisywanych wcześniej.

Riyo Chuchi, czarująca senator reprezentująca rasę Pantoran oraz Rune Haako, neimoidiański zausznik przywódcy Federacji Handlowej, z pewnością nie przetrwają zbyt długo bez naszej pomocy.

Premierę zestawu Vital Assets przewidziano na pierwszy kwartał 2020.