Warszawa staje się kolebką figurkowych wydruków 3D

Gracze marzący o własnych unikatowych figurkach nie zawsze mają dostęp do drukarki 3D. Z odpowiedzią przychodzi klub Figurkowe Gry Bitewne, który wyciągnął pomocną dłoń do graczy, nawiązując współpracę z Anvil Studios. Zapraszamy do przeczytania gościnnego artykułu, który został przygotowany przez naszych przyjaciół ze stolicy.

Technologia druku 3D jest jednym z najsłynniejszych i najbardziej znanych odkryć XX wieku, choć głośno zrobiło się o niej dopiero 13 lat temu, gdy zaczęły pojawiać się pierwsze urządzenia komercyjne. Początkowo funkcjonowała głównie w obszarze zainteresowań naukowców i przemysłu, który badał możliwości nowych narzędzi i możliwości ich rozwoju.

Obecnie z roku na rok drukarki 3D stają się coraz dokładniejsze (czyli potrafią uzyskać coraz dokładniejszy i drobny detal) oraz przystępniejsze cenowo, powoli przekradając się do coraz większej ilości dziedzin życia, w tym modelarstwa figurkowego.

Co to oznacza dla nas – kolekcjonerów, malarzy i graczy?

Więcej modeli! Więcej scenerii! Więcej nietypowych bitsów! A przede wszystkim znacznie więcej MOŻLIWOŚCI!

Jedną z największych zalet modeli drukowanych w technologii 3D jest dostęp do OGROMNEJ ilości projektów, które w „normalnym” procesie produkcyjnym okazałyby się nieopłacalne w produkcji.

Wyobraźcie sobie, że potrzebujecie główek orków w słomianych kapeluszach do waszego Kill Teama orków-samurajów, albo tego jednego jedynego Niziołka w sukience, bo Wasz RPG tego wymaga.

Gdybyście chcieli je kupić normalnie, producent musiałby wpaść na ten sam pomysł co wy, stwierdzić że ten pomysł po zaprojektowaniu, wykonaniu kosztownej formy i wprowadzeniu do oferty zwróci koszt całego procesu produkcji (Czyli nie stanie się to nigdy…).

W przypadku druku 3D wystarczy znaleźć odpowiedni projekt (spośród wielu SETEK artystów tworzących zarówno bitsy jak i całe armie), skorzystać z dobrodziejstwa drukarki 3D i już następnego dnia malujecie swoich samurajów, czy niziołka przebranego za babę!

Nie znaleźliście projektu? Nic nie stoi na przeszkodzie zapytać jednego z twórców, aby stworzył projekt dla Was lub zmodyfikował coś ze swojej oferty!

Albo lepiej, możecie stworzyć to sami, korzystając z programów do tworzenia projektów 3D, a nawet prostych (i nieco tylko prymitywnych) aplikacji online!

Nie masz drukarki 3D? Nic straconego!

FGB postanowiło zrobić pierwszy krok w kierunku tej tematyki i nawiązało współpracę z Anvil Studios, które zajmuje się drukiem 3D licencjonowanych projektów modeli. Na naszej stronie możecie znaleźć już początek stale rosnącego portfolio figurek (stworzonych przez Artisan Guild), które dla was przygotowujemy.

Powstają w na drukarkach żywicznych, charakteryzujących się bardzo ostrym detalem, gładkimi powierzchniami i brakiem charakterystycznego dla innych urządzeń „paskowania” kolejnych powstających warstw.

Czas oczekiwania na zamówiony w FGB model drukowany w technologii 3D wynosi (tak, oferta już działa!) około 1-2 dni robocze.

Obróbka zamówionego modelu nie różni się zbytnio od przygotowywania innych modeli żywicznych czy plastikowych. Po usunięciu siatki nadlewek należy oczyścić miejsca połączenia na gładko z użyciem nożyka modelarskiego, drobnego papieru ściernego lub delikatnej frezarki.

Standardowo kleimy części cyjanoakrylem (najlepiej z aktywatorem) i podkładujemy „z puszki” lub aerografem.

Malowanie jest szybkie i przyjemne (i absolutnie nie odbiega od standardowego), co udowodniliśmy, przygotowując naszego wampira, który czeka na osobiste oględziny w FGB.

Oferta na naszej stronie będzie stale powiększana o kolejne modele! W pierwszej kolejności dołączą kolejne świetne modele z fantasy, które będą uzupełnieniem waszych armii do Warhammera, alternatywnymi rzeźbami do Underworldsów i Warcry lub świetną pomocą do sesji RPG!

Klub Figurkowe Gry Bitewne

To może być idealny pomysł na świąteczny prezent dla gracza. Klubowa oferta dla fanów gier, nie tylko bitewnych, obejmuje także Mystery Boksy, w których znajdziemy mix dowolnych figurek. Wartość takich zestawów wyraźnie przekracza ich cenę.

Dla pierwszych osób, które zdecydują się na największy wariant, przygotowano zaproszenia do siedziby Anvil Studios, gdzie na własne oczy będzie można obejrzeć proces powstawania figurek i poznać osoby zajmujące się tym tematem zawodowo.

Trzymamy kciuki za rozwój pomysłu!