Warpstar RPG bohater przygody

Warpstar – RPG w świecie science fiction od wydawnictwa Hengal

Warpstar to klasyczna gra RPG pierwotnie opublikowana przez Fire Ruby Designs. Wydawnictwo Hengal wydając grę, chce przybliżyć nam staroszkolną, brytyjską szkołę grania w gry fabularne. Warpstar pojawi się już w marcu 2021

Głównym założeniem Warpstar jest wyposażenie gracza w odpowiednie narzędzia do przeżycia własnych przygód w głębi kosmosu. Mechanika klasycznie będzie opierać się na ołówku, papierze i kościach.

Co ciekawe, w wersji od wydawnictwa Hengal znajdą się materiały, które nie pojawiły się w wersji angielskiej. Gra otrzyma też w tym roku przynajmniej trzy suplementy od autora.

Poza dodatkową zawartością otrzymamy również dedykowane akcesoria czy nową oprawę graficzną. Hengal przygotuje dla nas zarówno okładkę, jak i ilustracje wewnątrz książki.

Warpstar RPG kosmici
Gotowi na kosmiczną wyprawę?

Akcja gry zabiera nas do Chóru Tysiąca Światów, to gwiezdne imperium rozciągające się przez wiele galaktyk. Jako bohaterowie wcielamy się w kosmicznych podróżników.

Stawimy czoła niebezpieczeństwom, które czają się w odmętach kosmosu, a te pełne są kosmitów i robotów. Pamiętajmy też o wielu frakcjach, które często mają raczej sprzeczne interesy i będą ze sobą konkurować.

Wrapstar nie zarysowuje świata w sposób, który da nam mocno zarysowane uniwersum. Dzięki temu samodzielnie stworzymy swoje przygody, miejsca i organizacje.

System zawiera również odpowiednie narzędzia, które pozwolą nam tworzyć własne uzbrojenie czy statki kosmiczne.

Jeśli jesteście ciekawi innych gier od wydawnictwa Hengal, to sprawdźcie naszą recenzję Sun World.