Warhammer 40,000: Darktide – ujawniono zwiastun przedstawiający rozgrywkę

Warhammer 40,000: Darktide to pierwszoosobowa gra akcji stworzona i wydana przez studio Fatshark. Firma ta odpowiedzialna jest też za serię Warhammer: Vermintide. Obecnie wiadomo, że premiera nastąpi w 2021 roku.

Zwiastun Warhammer 40,000: Darktide zadebiutował podczas ceremonii rozdania nagród The Game Awards. Poprzednie produkcje studia Fatshark z uniwersum Warhammer to solidne i ciepło przyjęte gry akcji.

W poprzednich odsłonach z serii Warhammer fantasy stawaliśmy ramię w ramię ze znajomymi, by przebić się przez hordy Skavenów. Zetknęliśmy się też z siłami chaosu.

Każda z postaci pełniła nieco inną funkcję, a sieczka była krwawa i całkiem satysfakcjonująca. Po każdym wypadzie bohaterowie otrzymywali ekwipunek, który pozwalał na zwiększenie swoich statystyk.

Prawdopodobnie tak też będzie w przypadku Warhammera 40,000: Darktide. Po zwiastunie można spodziewać się, że każdy z bohaterów będzie miał odmienny zestaw umiejętności.

Jak zwykle, ścisła współpraca i odpowiednie zgranie pozwoli nam wyjść z wypraw bez szwanku.


Warhammer 40,000: Darktide – co wiemy?

Warhammer 40,000: Darktide zabiera nas do miasta-roju Tertium. Tam wraz z trzema znajomymi wcielimy się w rolę skazańców, którzy zostali zamienieni w agentów inkwizycji.

Kult Admonition chce przejąć kontrolę nad planetą, na której znajduje się miasto i wyczyścić ją z mieszkańców. Naszym zadaniem będzie wyplenienie sił ciemności.

Należy więc przygotować się na hordy przeciwników, przez które przebijemy się wszelkimi dostępnymi sposobami.

Warhammer Darktide grafika wrogów z gry
Prawdopodobnie kolesi tego typu będziemy siekać jak warzywa na obiad.

Dotychczas obie gry serii Warhammer: Vermintide stawiały głównie na walkę w zwarciu. Tym razem sporą część naszej „pracy” wykonamy też bronią palną i laserową.

Twórcy zapowiedzieli połączenie systemu walki dystansowej oraz w zwarciu. Spodziewajmy się więc pełnokrwistego doświadczenia ze świata Warhammera 40,000.

Ku chwale imperatora na pewno przyjdzie nam pomachać ikonicznym mieczem łańcuchowym.

A jeśli lubicie mroczny świat Warhammera, to sprawdźcie też nasz artykuł o mrocznych grach postapokaliptycznych.