Vindication ponownie zdobywa Kickstarter

Planszowa gra strategiczna Vindication, zanana oryginalnie jako Epoch: The Awakening, powtórzyła zbiórkę na Kickstarterze, tym razem oferując wspierającym dodatkowe rozszerzenia oraz sporo bonusów w cenie samej podstawki. Zbiórka przekroczyła już dwudziestokrotność wymaganej sumy.

W tym przypadku można powiedzieć, że sukces goni sukces. Pierwotna kampania gry, jednorazowo reaktywowana w 2017 roku, zdobyła ogromne zainteresowanie fanów.

Minęły dwa lata, a ta produkcja wciąż jest obiektem westchnień wielu graczy. Wydawnictwo Orange Nebula poszło za ciosem i uruchomiło kolejną kampanię, w której znalazła się podstawowa, ale wzbogacona wersja gry Vindication oraz nowe rozszerzenie Leaders & Alliances.

Mówiąc bardzo ogólnikowo, Vindication to strategiczna gra korzystająca z przypominającej szachownicę planszy. Gracze wcielają się w porzuconych na morzu rozbitków, którym jakimś cudem udało się bezpiecznie wylądować na tajemniczej wyspie.

Ta wyspa to plansza pokryta fabularnie mgłą wojny, dzięki której trzeba ją odkrywać na nowo podczas każdej rozgrywki, za pomocą kartoników reprezentujących konkretne lokacje.

Uczestnicy zabawy mogą wykorzystywać zapewniane przez nie specjalne bonusy tylko wtedy, gdy posiadają wystarczającą ilość zasobów, co wymusza na nich strategiczne planowanie swoich posunięć. Każda z lokacji jest wyjątkowa i uruchamia wyjątkowe wydarzenia w fantastycznym świecie gry. Właśnie to nadaje Vindication tego unikatowego ducha przygody, który przekonał już tak wielu.

Do końca zbiórki pozostało jeszcze około 38 godzin.

W cenie 99 dolarów znajduje się podstawowa wersja gry ze wszystkimi w ulepszeniami, bonusami i kamieniami milowymi odblokowanymi w trakcie zbiórki, nowe rozszerzenie Leaders & Alliances, darmowa figurka Boulder Hulk Awakened oraz promocyjny zestaw kart zaprojektowanych przez społeczność.

Odpowiednio przygotowano również opcje zakupu samej podstawki lub samego rozszerzenia. Innymi słowy, jeżeli ktoś czekał na dogodny moment do zakupu Vindication, to nie będzie lepszego.