Vampire: The Masquerade Rivals – krwista gra karciana

Renegade Game Studios zabrało się za Vampire: The Masquerade Rivals. Studio planuje stworzyć grę karcianą osadzoną w Świecie Mroku. Zbiórka, która napędza projekt, odniosła ogromny sukces. Kampania osiągnęła cel na wiele dni przed wyznaczonym terminem i przebiła go wielokrotnie! Czy twórcom uda się oddać klimat wampirzego RPG? Przyjrzyjmy się szczegółom!

Gra karciana Vampire: The Masquerade Rivals zabierze nas do współczesnego San Francisco. Akcja toczy się w Świecie Mroku, który nie odstaje za bardzo od naszego, realnego świata.

Z wyjątkiem jednego, małego szczegółu…

W Świecie Mroku pośród zwykłych śmiertelników, takich jak ja czy ty, grasują różne mroczne stworzenia.

Między innymi są to wampiry, wilkołaki i duchy.

Podczas rozgrywki wcielisz się w wampira działającego w ukryciu. Używając sprytu i knując misterne spiski musisz przejąć kontrolę nad miastem.

W ten sposób powoli podporządkujesz sobie śmiertelników i przejmiesz władzę, jednocześnie pozostając w cieniu…

Grę można określić jako krwisty horror z dodatkiem politycznych przepychanek. Z pewnością walka o władzę brzmi jak coś, co pasuje do wampirów, prawda?


Jak zdobyć władzę nad miastem?

Gra pozwala na zabawę w dwie do czterech osób. Każdy z graczy odegra rolę przywódcy jednego z czterech wampirzych klanów.

Organizacje różnią się od siebie między innymi tłem fabularnym.

Oznacza to również, że klany będą miały unikalne i sprzeczne cele, które należy wykonać aby osiągnąć sukces.

O wygranej decyduje zdobycie 13 Agenda Points, które można otrzymać, wykonując wybrane misje. Rozgrywkę można wygrać również poprzez pokonanie naszych rywali w bezpośredniej walce.

Jeśli interesuje Cię więcej zasad, to na stronie kampanii dostępna jest pełna instrukcja do gry.

Vampire The Masquerade Rivals grafika koncepcyjna kart i żetonów

Twórcy oświadczyli, że Vampire: The Masquerade Rivals będzie rozszerzalne. Gra będzie oparta na systemie LCG (Living Card Game). W związku z tym, zakupiony główny egzemplarz gry wzbogacimy o dodatki (Crypt Pack).

Pakiety pozwolą nam spersonalizować swoją talię, co z pewnością będzie wpływać na przebieg rozgrywki.

Do rozpoczęcia zabawy potrzeba jedynie podstawowej wersji gry. Dokupowane dodatki zawierają zawsze taką samą zawartość. Podobnie zostało to rozwiązane w przypadku karcianego Władcy Pierścieni czy Gry o Tron.

Na ten moment Renegade Game Studios potwierdziło angielską i francuską wersję językową. Nie wykluczają jednak innych języków i będą informować nas na bieżąco.


Co otrzymamy dołączając do maskarady?

Decydując się na wsparcie projektu, mamy do wyboru dwa progi. Pierwszy o wartości $40, drugi $100. Pierwszy próg zapewnia nam:

  • Podstawową wersję gry w wybranym języku.
  • 4 karty liderów klanów z alternatywnymi wizerunkami.*
  • Crypt Pack.

Próg 100$ po premierze wzrośnie do 270$. Dodatkowo rozszerza on powyższą zawartość o:

  • 4 paczki koszulek z wizerunkiem bohaterów gry (55 szt. na paczkę).
  • Paczkę koszulek z logotypem gry.
  • Matę dla głównego obszaru gry – miasta.*
  • 4 maty dla każdego z klanów.*
  • 80 plastikowych, zamiennych żetonów do gry.*
  • 4 sakiewki na żetony dla każdego z klanów.*
  • Organized Play Kit (zestaw zawierający dodatkową matę i 12 kart promocyjnych wraz z instrukcjami do poprowadzenia turnieju).*

* zawartość ekskluzywna dostępna tylko poprzez wsparcie kampanii na Kickstarter.


Jak długo wampiry są wśród nas?

Seria Vampire: The Masquerade ma ponad 30 letnie korzenie. Grę w formie papierowego RPG wydała firma White Wolf.

W późniejszym czasie przyszła pora na komputerowe adaptacje gry. W pierwszej części serii, akcja przez pewien moment toczyła się w średniowieczu.

Wraz z rozwojem fabuły oraz w kolejnych częściach gry trafiamy do czasów współczesnych. Dzięki temu zobaczymy Londyn, Nowy Jork i Los Angeles. Pod koniec 2020 roku wyjść ma najnowsza odsłona gry, której akcja toczy się w Seattle.

W przeciwieństwie do fabularnego pierwowzoru, seria gier komputerowych nie skupia się tak bardzo na odgrywaniu roli i prowadzeniu złożonej historii. Nacisk położony został na walkę, która w oryginale była drugorzędna.

Główne założenia są niezmienne. Pozostając w cieniu należy walczyć z innymi klanami o dominację nad miastem, w którym toczy się akcja.

W związku z tym, gra zmusza do działania w ukryciu i przestrzegania praw wampirów. Respektując je, Twoje działania umkną uwadze zwykłych ludzi.

Strzeż się osinowych kołków i czosnku!