Unmatched

Ruszyła przedsprzedaż Unmatched

Wydawnictwo Ogry Games rozpoczęło dzisiaj przedsprzedaż polskiej wersji gier z systemu Unmatched. W ręce graczy zostaną oddane najpierw dwa zestawy: Bitwa Legend część 1 oraz Robin Hood vs. Wielka Stopa. Oba są warte uwagi.

Pod koniec zeszłego roku polscy gracze otrzymali bardzo dobrą wiadomość – gry z serii Unmatched, jednej z najlepiej ocenianych gier na BGG, zostaną wydane w rodzimej wersji językowej. Drugą dobrą wiadomością było to, że polska premiera przyniesie ze sobą od razu dwa zestawy.

Cechą gier spod znaku Unmatched jest to, że każda z nich jest pozycją niezależną od innych gier z serii – wystarczy jeden, dowolny zestaw, aby móc zagrać w 2 osoby. Większe zestawy pozwalają na rozgrywkę do 4 graczy (w wariancie 2 na 2). Jednocześnie wszystkie zestawy są ze sobą kompatybilne, więc można je ze sobą dowolnie łączyć.

Unmatched plansza
W Unmatched na polu bitwy spotykają się prawdziwe legendy.

Unmatched to seria gier polegających na toczeniu pojedynków pomiędzy wybranymi przez graczy bohaterami znanymi z baśni, legend czy popkultury. Tytuł ten cechuje się dynamiczną rozgrywką, prostymi zasadami, przepięknym i solidnym wykonaniem, dobrym balansem oraz dużym zróżnicowaniem postaci.

Każdy z bohaterów wymaga innej taktyki, której odkrycie jest bardzo intuicyjne. Jednocześnie nie ma się poczucia, że jedna z postaci jest lepsza od innych. To sprawia, że Unmatched jest praktycznie bezkonkurencyjny w swojej kategorii.

Nic dziwnego, że w naszym zestawieniu najbardziej oczekiwanych gier 2021 roku, gra ta zajęła 4. miejsce.

Naczelną zasadą Unmatched jest to, że „w bitwie nikt nie jest równy”. Patrząc na przekrój bohaterów, nie sposób się z tym nie zgodzić. W większym zestawie Bitwa Legend część 1 znajdziemy: Króla Artura ze swoim pomocnikiem Merlinem, Alicję z Dżabersmokiem, Meduzę z Harpiami oraz Sindbada z Tragarzem. W mniejszym zestawie otrzymujemy dwóch bohaterów: Robin Hooda ze swoimi Banitami oraz Wielką Stopę z Szakalopem.

Unmatched bohaterowie
Figurki bohaterów wyglądają pięknie, tak jak reszta komponentów.

A to dopiero początek. W kolejce do wydania są bowiem: Bruce Lee, zestaw Cobble & Fog (m. in. Sherlock Holmes i Dracula), zestaw Jurassic Park oraz kilka zestawów z postaciami ze świata Marvela! Ta seria dopiero się rozkręca.

Oba zapowiedziane zestawy możecie już teraz zakupić w sklepie wydawcy. Większy kosztuje 139 zł, a mniejszy 109 zł. Pakiet obu gier dostaniecie za 239 zł. Warto podkreślić, że do każdego egzemplarza zakupionego w przedsprzedaży wydawca dodaje zestaw kolekcjonerskich kart – po jednej na każdego bohatera.

Ogry Games udostępniło również instrukcje do obu zestawów – do przeczytania TUTAJ.

Premiera przewidziana jest na przełom kwietnia i maja tego roku. Czas na Bitwę Legend!