Metro Exodus grafika

Uniwersum ma się dobrze – zapowiedziano nową grę z serii Metro oraz Metro Exodus na konsole nowej generacji

Seria gier Metro cieszy się niesłabnącą popularnością już od przeszło dekady. Teraz, wchodząc w trzecie dziesięciolecie, nadszedł czas na nowe rozdanie…

Koniec roku to w świecie gier moment podsumowań, ale również i zapowiedzi. Uchylania rąbka tajemnic związanych z planami na nadchodzące miesiące. Tak też zrobiło studio 4A Games, wyjawiając, co dalej z serią gier wideo Metro.


Przetrwania ciąg dalszy

Zapewne najważniejszą wiadomością jest fakt, iż trwają prace nad kolejną odsłoną gry z uniwersum Metro. Ponownie będziemy mogli eksplorować rosyjski świat po apokalipsie.

Co istotne, bardzo poważnie rozważane jest dodanie trybu multiplayer, którego dotychczas w serii Metro brakowało. Twórcy jednak uspokajają, że dołożą wszelkich starań, aby w pełni oddawał on postapokaliptyczny klimat.

Choć jest to jeszcze etap dość wczesnego planowania, możemy być pewni, że jeśli tryb multi powstanie, będzie daleko odbiegał od klasycznych rozgrywek online.

Studio przyznało również, że kolejne produkcje stale rozejdą się z fabułą stworzoną przez pisarza Dmitrija Głuchowskiego (co widzieliśmy już na przykładzie gry Metro Exodus).

Metro Exodus zrzut ekranu
Zrzut ekranu z gry Metro Exodus

Metro Exodus na PlayStation 5 oraz Xbox Series X

Dla fanów konsol dobrą wiadomością jest planowane pojawienie się ostatniej gry Metro Exodus na PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

Wszyscy, którzy dokonali zakupu na konsole poprzedniej generacji, będą mogli przeprowadzić bezpłatną aktualizację.

Graczom zostanie udostępniona wyższa rozdzielczość, a także poprawiona płynność animacji. Nie zabraknie również obsługi technologii ray-tracing.

Więcej szczegółów poznamy wkrótce.