True Messiah – mroczna gra inspirowana pracami Zdzisława Beksińskiego

Na rynek wypuszczono bardzo ciekawy produkt, który jest częściowo natchniony twórczością polskiego artysty Zdzisława Beksińskiego.

Premiera tej produkcji obeszła się bez większego echa w Polsce, pomimo tego, że jest to bardzo ciekawy projekt. Stonowana kolorystyka planszy i kart, mroczne ujęcie zawartych w grze wizerunków oraz przygnębiająca wizja przyszłości to znaki rozpoznawcze True Messiah.

To sprawia, że nie jest to krzykliwy produkt, po który mógłby sięgnąć każdy. Dla wielu klimat może się okazać zbyt ciężki.

Akcja gry toczy się w niezbyt odległej przyszłości, tutaj na Ziemi. Najpotężniejsze umysły ludzkości przed laty skonstruowały dziwaczną maszynę zdolną do przekształcania rzeczywistości na podstawie ludzkich wierzeń. Podczas testów okazało się, że urządzenie jest zbyt czułe.

Powszechna wiara w zepsucie ludzkości i perspektywa nieuchronnego końca świata nagle zmieniły się w całkiem realne fakty. Cywilizacja rozsypała się niczym zamek z piasku, a skutków działania machiny nie dało się odwrócić. Nie udało się też jej wyłączyć, więc wciąż deformuje rzeczywistość.

Teraz, po latach, z gruzów wyłoniły się tajemnicze osobistości dysponujące mocą czynienia cudów. Właśnie w nie wcielają się gracze.

Zabawa toczy się na przypominającej szachownicę planszy, a gracze wykorzystują zarówno figurki tytułowych mesjaszy, żetony reprezentujące zwolenników oraz karty cudów.

Podczas swoich tur mogą pozyskiwać nowych popleczników, wysyłać ich do walki lub do modlitwy o cuda, budować świątynie albo osobiście brać udział w bitwach. Te ostatnie rozwiązanie połączone ze sprytnym korzystaniem z boskich mocy może przynieść zagładę rywali w bardzo szybkim czasie.

Celem gry jest właśnie wyeliminowanie wszystkich przeciwników i pozostanie jedynym prawdziwym (i żyjącym) mesjaszem na świecie, który zaprowadzi nowy ład i podporządkuje resztki ludzkości jedynej słusznej religii, którą sam stworzył.

True Messiah jeszcze przed premierą zgarnął nagrodę najlepszej planszowej gry roku 2018 podczas Dreamhack Atlanta. Więcej informacji o samej grze i możliwości jej zakupu na oficjalnej stronie wydawnictwa SinisterDesign.