Trudvang Legends – fabularna gra planszowa w klimacie nordyckiej mitologii

Do końca kickstarterowej kampanii Trudvang Legends pozostało zaledwie kilka godzin. To ostatni moment na wsparcie tej wyjątkowej gry planszowej, w której najważniejszą rolę pełni warstwa narracyjna.

Jeżeli szukasz gry, która będzie łączyć w sobie najlepsze cechy gier fabularnych, bitewnych, planszowych oraz komiksów paragrafowych, Trudvang Legends jest strzałem w dziesiątkę.

Ta produkcja opiera się na wielokrotnie nagradzanej grze fabularnej Trudvang Chronicles od RiotMinds. Tym razem do roboty wzięło się wydawnictwo CMON.

Pierwsze efekty ich pracy są bardzo zadowalające. Na tyle, że pomysł wsparło już ponad 11 tysięcy osób, kwotą sięgającą niemal 1,5 miliona dolarów.


Fabuła przede wszystkim

W tej grze najważniejsza jest opowieść.

Gracze poruszają się po mapie za pomocą figurek, korzystają z kart, ale nieodzowną częścią rozgrywki jest sięganie do podręcznika. To właśnie w nim znajdziemy opisy poszczególnych zdarzeń, miejsc i postaci, od których uzależniony jest przebieg zabawy.

W zależności od postępów i dokonywanych przez graczy wyborów świat gry ulega widocznej transformacji, co reprezentują układane na mapie karty i znaczniki.

Wojownicy z północy

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by tworzyć własne przygody, lecz twórcy zakładają, że długo nie będzie takie potrzeby.

Odblokowano masę dodatkowych celów kampanii, dzięki czemu nawet podstawowa (legendarna) wersja gry jest wypełniona po brzegi zawartością.

Do tego dochodzi możliwość dokupienia całej serii rozszerzeń z mnóstwem nowych elementów, które skutecznie wydłużą zabawę.

Zbiórka Trudvang Legends już dobiega końca, więc warto się pośpieszyć!