The Witcher: Old World – gra planszowa w uniwersum Wiedźmina

Już w maju na Kickstarterze rozpocznie się zbiórka na nową grę planszową w świecie Wiedźmina. Za projekt odpowiedzialne będzie Go On Board z Łukaszem Woźniakiem na czele. The Witcher: Old World powstanie we współpracy z CD Projekt Red.

Wiedźmin dla jednych jest dobrem narodowym, dla innych po prostu dobrą grą. Niezależnie od spojrzenia, gra planszowa w klimacie Wiedźmina będzie gratką dla fanów tego uniwersum.

Zbiórka na Kickstarterze ma rozpocząć się w maju, a dostawa wypada prawdopodobnie na kwiecień 2022. Póki co nie poznaliśmy ceny ani progów wsparcia kampanii.

Poznaliśmy natomiast główne założenia gry planszowej z krótkiej zapowiedzi autora projektu. The Witcher: Old World to gra przygodowa dla dwóch do pięciu graczy.

Wszystko opiera się na budowaniu talii swojej postaci. Karty odpowiadają za umiejętności, znaki wiedźmińskie oraz punkty życia.

Gra planszowa w świecie Wiedźmina, tak samo jak cyfrowy oryginał pozwala rozwijać wiele wątków fabularnych. Nasze działania mają istotny wpływ na przebieg rozgrywki.

Gra prawdopodobnie wyjdzie w języku polskim oraz angielskim.

Gra Planszowa Wiedźmin Figurki
Jak podobają wam się figurki?

Na ten moment znamy jedynie koncepcyjne grafiki dwóch figurek, które prawdopodobnie znajdą się w grze. Grafika przedstawia figurkę Leszego – jednego z najbardziej ikonicznych potworów z gry. Widzimy również wiedźmina rzucającego znak.

Wiedźmin: Stary Świat wystartuje w dwóch wersjach – standardowej oraz deluxe edition. Póki co niewiele wiadomo na temat zawartości obu wersji.


The Witcher: Old World – krótki zarys fabularny

Wszystko rozgrywa się wiele lat przed wydarzeniami związanymi z Geraltem z Rivii. Na świecie grasuje więcej potworów oraz wiedźminów, z którymi będziemy rywalizować.

Wcielimy się w wiedźminów świeżo po treningu, którzy głodni przygód wyruszą w dziki i niebezpieczny świat. W trakcie rozgrywki rozwiniemy naszych bohaterów, by stawiać czoła coraz potężniejszym potworom.

Sprawdźcie również nasze TOP 10 najbardziej oczekiwanych gier w 2021 roku. Znajdziecie tam tytuły na które warto polować!