Ostatnie godziny kampanii The Thing na Kickstarterze

Jeszcze 20 godzin pozostało do końca zbiórki planszowej adaptacji kultowego filmu grozy „Coś” w reżyserii Johna Carpentera. Dla graczy z Polski najważniejsza wiadomość to ta, że dostępna jest również rodzima wersja językowa, którą dostarczy nam wydawnictwo Galakta!


Na planszowe adaptacje znanych pozycji filmowych lub książkowych świat graczy zawsze patrzy z żywym zainteresowaniem. Nie inaczej jest z The Thing – The Boardgame, której kampania na Kickstarterze właśnie zmierza do końca.

W chwili pisania tego newsa udało się osiągnąć ponad 1,5 mln złotych, a do odblokowania przez wspierających wciąż pozostało kilka celi.


Coś po polsku…

Warto w tym miejscu wspomnieć, iż gra będzie dostępna w polskiej wersji językowej, za którą odpowiedzialne będzie wydawnictwo Galakta. Polska wersja językowa obejmie zarówno zawartość z Kickstartera, jak i późniejszą wersję sklepową The Thing. Galakta przetłumaczy również dodatek – Norwegian Outpost.

Planszowe Coś, to tytuł dla od 1 do 8 graczy, w którym wcielamy się w pracowników stacji badawczej, którzy muszą ze sobą współpracować, aby pokonać Obcego.

Problem w tym, że Obcym może być każdy z nich!

The Thing dodatek Norwegian Outpost
Tak prezentuje się okładka dodatku Norwegian Outpost, który również zostanie wydany przez Galaktę

Gracze muszą więc wyczuć komu mogą ufać, a kogo lepiej trzymać na bezpieczną odległość. Dodatkowo trzeba pamiętać, że nasza baza znajduje się na lodowym pustkowiu i trzeba tu również pilnować takich podstawowych kwestii jak zużycie paliwa czy przydział racji żywnościowych.


Czekamy na pierwszy śnieg

W grze nie zabraknie również figurek zarówno badaczy, jak również przeróżnych form Obcego, ale wisienką na torcie jest figurka psa, co powinno zadowolić fanów filmowego oryginału.

Te osoby, które jeszcze nie widziały filmu zachęcamy do nadrobienia zaległości.

Jeśli się pospieszycie zdążycie zarówno zobaczyć świetny horror, jak i wesprzeć The Thing na Kickstarterze.

Wysyłka gry do wspierających jest planowana na grudzień 2021 r. Naprawdę warto poczekać, bo tytuł zapowiada się znakomicie.