The Quintessential Tabletop – zbiórka na obrotowy stolik do gier.

The Quintessential Tabletop to nakładka na stół, dzięki której każdy z graczy będzie miał równy dostęp do gry planszowej. Zbiórka na Kickstarter trwa jeszcze kilkanaście dni. Niestety wysyłka ograniczona jest jedynie do Stanów Zjednoczonych.

Nakładka na stół zbudowana jest z dużej planszy, na której ustawimy swoją grę oraz dwóch szyn. Dzięki czemu puzzle lub gra planszowa przesuwa się na drugi koniec stołu i obraca w zakresie 360 stopni.

Plansza dostępna jest w kilku wymiarach. 20 na 20 cali to najmniejsza wersja, a największa to 36 na 24 cale. Ceny wahają się od 150 dolarów do 190 dolarów.

Na obrotowej tacy można rozłożyć w zasadzie cokolwiek, co przyjdzie nam do głowy. Puzzle, gra planszowa, teren z budynkami na sesje RPG. Każdy posiadacz raczej znajdzie odpowiednie zastosowanie dla siebie.

Gadżet wykonano głównie z olejowanego drewna. Wszystko wygląda dosyć estetycznie i raczej wpasuje się do większości mieszkań i domów.

The Quintessential Tabletop nakładka na stół do gier planszowych
Rzecz wygląda na całkiem solidny i przemyślany produkt.

The Quintessential Tabletop – potrzeba jest matką wynalazków

Autorem pomysłu jest zwykły gracz – taki jak my i wy. Kiedy w weekendy grał ze znajomymi w Dungeons and Dragons, robiło się u niego po prostu tłoczno.

Dziewięć osób przy jednym stole faktycznie trochę wpływa na jakość gry. Wtedy twórca The Quintessential Tabletop wpadł na pomysł stworzenia… większego stołu.

Stół wykonał samodzielnie, wszyscy mieli więcej miejsca na swoje rzeczy oraz przekąski. Nie rozwiązało to jednak problemu do końca.

Nadal trzeba było wołać o podanie czegoś z drugiego końca stołu, który był zapełniony figurkami i kartami. W końcu autor zbiórki stworzył prototyp swojego wynalazku.

Ostateczną wersję produktu można wesprzeć obecnie na Kickstarter. Do wspierających dotrze dopiero w maju 2021.

Trzeba przyznać, że gadżet nieco ułatwia organizację na stole. Niestety, póki nie mieszkacie w USA, lub nie macie tam kogoś znajomego – możecie jedynie czekać na rozwój projektu.

Jeśli interesują was podobne gadżety, które ułatwiają organizację waszych gier, to sprawdźcie nasz artykuł o stole do gier planszowych.