The Elder Scrolls: Call to Arms – nowa gra bitewna w świecie Tamriel

Oficjalna zapowiedź nowej gry w cenionym zwłaszcza wśród graczy komputerowych uniwersum mówi o „narracyjnej grze figurkowej”. Tym projektem zajmie się wydawnictwo Modiphius, które słynie z współpracy z niemal legendarnymi markami.

Zabawa w The Elder Scrolls: Call to Arms jest przeznaczona dla jednej lub dwóch osób. Przewidziano możliwość rozgrywki zarówno rywalizacyjnej, jak i kooperacyjnej. 32-milimetrowe figurki z żywicy będą przedstawiać dobrze znanych graczom bohaterów, takich jak Ulfric Gromowładny, Lwica Mjoll czy Generał Tullius.

Podstawą rozgrywki będą przygody rozgrywane w równie znajomych lokacjach. Dwemerskie ruiny czy zapomniane grobowce Nordów nie będą jednak najbezpieczniejszymi miejscami. Zagnieżdżą się w nich rozmaite monstra, które będą skutecznie urozmaicać zabawę.

Mechanika rozgrywki została zapożyczona z Fallout: Wasteland Warfare. System został odpowiednio zmodyfikowany, dopasowany i podrasowana przez Marka Lathama, który ma już na swoim koncie między innymi The Walking Dead: All Out War oraz The Harry Potter Miniatures Adventure Game.

Nowa gra, The Elder Scrolls: Call to Arms, zadebiutuje w oryginalnym wydaniu prawdopodobnie jeszcze tej zimy. Na pierwszy ogień pójdą zestawy startowe dla dwóch oraz dla pojedynczych graczy.

Zapowiedziano też prace nad kolejnymi elementami, zawartością powiązaną najpewniej ze Skyrim, Oblivion czy The Elder Scrolls Online. Już teraz można zamawiać promocyjne figurki wyobrażające Smocze Dziecię. Ich wysyłka ruszy już w czerwcu tego roku.

Źródło