Szereg suplementów do Star Trek Adventures

Strange New Worlds to nowy zestaw misji do gry fabularnej Star Trek Adventures. Wydawca Modiphius zapowiedział też kolejne suplementy, które pojawią się w pierwszym kwartale 2020.

Aż dziewięć misji czeka na członków gwiezdnej floty w Strange New Worlds. Wystarczająco odważni lub szaleni gracze zwiedzą jedne z najdziwniejszych i niebezpiecznych światów rozsianych wśród gwiazd. Podręcznik to drugi po These Are the Voyages dodatek do Star Trek Adventures.

Misje zadowolą fanów większości serii uniwersum Star Trek. Zaczynając od Enterprise, poprzez Original Series, aż po Next Generation, każdy znajdzie coś dla siebie.

Zespół odpowiedzialny za przygotowanie podręcznika zna się na rzeczy. Do jego członków należą m.in. Christopher L. Bennett, autor książek osadzonych w świecie Star Trek oraz Jason Bulmahn, znany z pracy nad drugą edycją systemu Pathfinder.

Wersja cyfrowa dodatku jest już dostępna na stronie Modiphius. Drukowane egzemplarze trafią do sprzedaży w przyszłym miesiącu.

Okładka suplementu Strange New Worlds do gry fabularnej Star Trek Adventures
Okładka nowego suplementu do Star Trek Adventures

Śmiało dążyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek

Na tym jednak nie koniec. Angielski wydawca zapowiedział już bowiem dwa kolejne suplementy zamykające serię podręczników opisujących każdy kwadrant galaktyki.

W styczniu 2020 do sprzedaży trafi Gamma Quadrant Sourcebook. Książka skupi się przede wszystkim na sojuszu Dominium oraz jego sojusznikach. Nie zabraknie również informacji dotyczących brutalnej wojny pomiędzy Zjednoczoną Federacją Planet i Dominium.

W podręczniku znajdą się zasady umożliwiające graczom stworzenie postaci nienależących do Gwiezdnej Floty. Równie interesująca okaże się zapewne możliwość wyboru ras żyjących poza strefą wpływów Federacji.

Serię zamknie Delta Quadrant Sourcebook, który pojawi się w sklepach w marcu 2020. W suplemencie opisane zostaną światy i rasy napotkane przez załogę U.S.S. Voyager. Wśród tych ostatnich znajdzie się kolektyw Borg.

Prócz powyższych pozycji wydawca pracuje nad szeregiem dodatków w cyfrowym formacie PDF. Mowa tu o specjalnych kartach postaci dla graczy oraz najpopularniejszych antagonistów. Te ostatnie posłużą jako rozszerzenie dla zestawu figurek Star Trek Adventures: Iconic Villains.

Informacja prasowa