Szczęki – z wielkiego ekranu na planszę po 44 latach

Jeden z ikonicznych filmów Stevena Spielberga doczeka się planszowej odsłony jeszcze  w tym roku. Chodzi o kultowe „Szczęki”, czyli horror z 1975 roku opowiadający o rekinie ludojadzie.

Zgodnie z zapowiedziami wydawnictwa Ravansburger latem tego roku swoją premierą zaliczy gra planszowa Jaws.

Młodsi mogą nie znać tej nazwy, jednak tym, którzy doskonale ją znają, nie trzeba wiele tłumaczyć. Szczęki to jeden z kultowych horrorów opowiadających o rozpaczliwej walce człowieka z naturą, która w tym wypadku manifestuje się w postaci krwiożerczego rekina.

Ludzie podejmując próbę pokonania bestii, wkraczają na dosłownie nieznane wody.

Tego klasycznego klimatu nie potrafią oddać nowoczesne filmy, jak chociażby niedawny „Megalodon” będący de facto współczesną kontynuacją „Szczęk”.

Obraz wykreowany przez Spielberga na długo pozostaje w pamięci i lubi wracać…

Ta gra to w rzeczywistości planszowa rekonstrukcja kinowych „Szczęk” z 1975 roku, co daje nadzieję na powrót tego wyjątkowego klimatu grozy. Rozgrywka podobnie jak film została podzielona na dwa akty. Akcja pierwszego toczy się na pełnej wczasowiczów wyspie.

Jeden z graczy kontroluje rekina, który atakuje z zaskoczenia nieświadomych zagrożenia turystów. Pozostali gracze, wcielając się w bohaterów filmu, starają się jak najszybciej namierzyć ludojada.

Gdy im się to uda, plansza zostaje odwrócona, a gra przechodzi do drugiego, decydującego aktu. Na tym etapie Quint, Brody i Hooper, dryfują na uszkodzonej, tonącej łodzi. Starając się zlokalizować i powstrzymać rekina, nim ten zdąży całkowicie roztrzaskać ich łódź. Nie wiedzą jednak, z której strony nastąpi kolejny atak.

Pomimo, że gra opiera się na filmowej fabule, nie daje pewności, że bohaterom uda się powstrzymać bestię… Poza tym w tej wersji sam rekin też jest bohaterem, do tego kontrolowanym przez gracza… Premierę gry zaplanowano na czerwiec 2019 roku.