Straszydła po premierze – wysyłki, wrażenia i FAQ

Pomimo tego, że Straszydła oficjalnie zakończyły swą podróż, ich twórcy się nie zatrzymują. Nie chodzi bynajmniej o kolejne projekty, ale o kontakt ze społecznością graczy.

Planszowa gra karciana Straszydła to polska produkcja angażująca stworzenia ze słowiańskiej mitologii do harców pośród całkiem współczesnych blokowisk.

Wyjątkową atmosferę potęguje unikalna mechanika rozgrywki obejmująca równoczesne wykonywanie ruchów przez wszystkich graczy, zarządzanie zasobami, budowę talii, a nawet pory dnia.

Ścieżka dźwiękowa idealnie dopasowana do klimatu rozgrywki. Darmowy prezent dla fanów od twórców gry.

Ta gra to debiutancki projekt Marka Buczyńskiego oraz Michała Czepczyńskiego, który w kwietniu został ufundowany przez graczy na platformie Wspieram.to.

Wysyłka do wspierających rozpoczęła się już pod koniec sierpnia. Pojawiają się pierwsze, wyjątkowo pozytywne wrażenia i oceny graczy. Niektórzy już nawet zdążyli pomalować swoje figurki.

Straszydła robią wrażenie również na tych, którzy przegapili zbiórkę. Pytania o szerszą dystrybucję i większą dostępność gry padają bardzo często. Niewykluczone, że jest na to szansa. Twórcy starają się odpowiadać na wszystkie pytania fanów na bieżąco na facebookowym profilu gry.

Jeżeli macie już swój egzemplarz, gracie, ale mimo dokładnej analizy instrukcji macie jakieś wątpliwości, przejrzyjcie opublikowane przez nich odpowiedzi na dotychczasowe pytania graczy. Jeżeli dalej nie jesteście pewni, śmiało pytajcie autorów.

Straszydła wylądowały też już w serwisie BoardGameGeek.

Komentarze, recenzje i oceny bardzo pomogą grze dotrzeć do fascynatów planszówek poza granicami naszego kraju. Być może za jakiś czas powstaną inne wersje językowej naszych swojskich Straszydeł. Kto wie?