Stoły do gier planszowych? Niemcy poszli na całość

Każdy, kto szukał swojego miejsca w świecie (na wygodne granie), może odetchnąć z ulgą. Rodzeństwo stolarzy z Niemiec odpowiedziało na jedną z największych bolączek współczesnych graczy.

W tym wypadku platforma Kickstarter śmiało może być określana jako zwyczajny kanał dystrybucji. Wspierający zbiórkę w rzeczywistości po prostu składają zamówienia na wybrane modele i dodatki.

Karta projektu działa jak sklep. Bardzo popularny sklep. Do końca zbiórki jeszcze 10 dni, a już zebrano ponad 700 % kwoty potrzebnej do realizacji projektu.

Autorami tego pomysłu są dwaj bracia, którzy dorastali, pracując w rodzinnej stolarni. Jako wielcy fani gier planszowych oraz specjaliści w swoich fachu postanowili zaryzykować i wkroczyć na rynek z nietypowym projektem.

Połączyli obydwie swoje pasje, czego efektem stały się w pełni funkcjonalne stoły do gier planszowych, które doskonale nadają się do codziennego użytku. W związku z powodzeniem kampanii ruszy produkcja seryjna, a co za tym idzie, stoły wkrótce powinny być dostępne w sprzedaży także poza platformą Kickstarter.

Projekt zyskał także wsparcie producenta mat Kraken, które można opcjonalnie dokupić do wybranego stołu.

Stoły HÜNE występują w czterech różnych wymiarach. Każdy z nich posiada drugie dno. Dosłownie, ponieważ pod zdejmowanym blatem skrywa się pojemna komora, której można użyć nie tylko do grania, ale i do przechowywania gier lub w zasadzie czegokolwiek.

Chętni mogą wybrać pasujący  kolor, deseń, dobrać odpowiednią matę, zdobienia i dodatki. Stół może posiadać wbudowane akcesoria, takie jak kubeczki i wieże na kości, podstawki pod karty, napoje i książki czy LED-owe podświetlenie.

Cena najmniejszego stołu to koszt około 630 €. Meble będą dostarczane tylko na terenie Unii Europejskiej. Pierwsze sztuki mają dotrzeć do odbiorców w maju przyszłego roku.

Więcej informacji na oficjalnej stronie zbiórki na Kickstarterze.