Start Heroes & Gods: The Master of Dreams na Kickstarterze

Epickie przygody, liczne skarby do zdobycia, mnóstwo potworów do pokonania, a ponadto w trakcie rozgrywki możemy natknąć się na samych bogów. Studio Fanatic Game Labs rozpoczęło na Kickstarterze kampanię gry planszowej Heroes & Gods: The Master of Dreams.

Jeszcze 8 dni pozostało do zakończenia kampanii Heroes & Gods: The Master of Dreams, epickiej gry fantasy, w której od jednego do czterech graczy wcieli się w bohaterów reprezentujących cztery rasy: Basharii, Elysar, Takan i Aedolas.

Głównym celem rozgrywki będzie dołączenie do panteonu bogów.

Żeby tego dokonać, bohaterowie będą walczyć z potworami, rozwiązywać zagadki w celu odkrycia legendarnych miejsc, wykonywać misje, aby zdobyć unikalne przedmioty, ulepszać swój ekwipunek oraz korzystać z magicznych mikstur i broni.

Wszystko po to, aby na koniec pokonać samą Śmierć i stać się bogiem.

Heroes and Gods
W tej grze nie unikniemy Śmierci, a wręcz będziemy do niej dążyć.

Podczas gry gracze podejmują decyzję niezależnie od innych, jednak to, co zrobią będzie miało wpływ na wszystkich uczestników. Opcji jest sporo: będzie można zawierać sojusze (oraz równie często je łamać), negocjować wymianę przedmiotów z innymi graczami, prosić towarzyszy o wykonanie akcji, która mogłaby nam pomóc, dzielić się łupami za wykonane misje i wchodzić w inne interakcje z bohaterami.

Dodatkowo w trakcie rozgrywki gracze będą mogli zyskiwać przychylność różnych bogów, dzięki czemu otrzymają dostęp do specjalnych zdolności.

Unikalnym rozwiązaniem w Heroes & Gods: The Master of Dreams jest system walki, który nie bazuje na rzutach kośćmi, ale opiera się w całości na statystykach wynikających z kart. Wynik spotkania nie zależy więc tutaj od szczęścia, ale od siły naszego bohatera, zdolności zapewnianych mu przez posiadany ekwipunek, sojuszników i innych efektów z gry.

Nasza postać wygra więc walkę tylko wtedy, kiedy będzie dość potężna, aby przeciwstawić się sile potwora.

Heroes and Gods
Każdy bohater ma swój powód, dla którego chce walczyć ze Śmiercią. Niektórymi kieruje zemsta, innymi pragnienie wiecznej chwały.

Dodatkowo w grze wprowadzono mechanikę, dzięki której zamiast zabijać napotkane potwory, będziemy mogli je „złowić”. Tak pochwycone bestie będą nam potem służyć, przy czym część z nich da się oswoić tak, aby współpracowały z nami dobrowolnie.

Rozgrywka w Heroes & Gods: The Master of Dreams będzie w dużej mierze opierała się na kartach. Każdy ich typ (przedmioty, wydarzenia, potwory, itd.) będzie uporządkowany w osobną talię.

W podstawowej wersji gry znajdziemy ponad 150 kart, zaś decydując się na wsparcie wersji z wszystkimi dodatkami możemy dostać nawet ok. 700 kart. Liczby te nie uwzględniają celów dodatkowych, jakie zostaną odblokowane przez wspierających.

Heroes and Gods
Twórcy dla każdego z bohaterów stworzyli mini-kampanię, dzięki czemu będziemy mogli poznać bliżej historię każdego z nich.

Wzrok przykuwają od razu niesamowite grafiki, które świetnie wprowadzają w klimat fantasy. Dla spragnionych dalszej wiedzy na temat świata gry twórcy umieścili fragmenty historii poszczególnych postaci i bogów na stronie poświęconej Heroes & Gods: The Master of Dreams. Od razu widać, że stworzony świat jest rozbudowany i przemyślany.

Dla wspierających z Polski dobra wiadomość jest taka, że twórcy planują przetłumaczyć instrukcję na nasz rodzimy język. Reszta komponentów na tym etapie nie będzie jeszcze tłumaczona.

Kampania kończy się 31 października.

Źródło