STALKER 2 – oficjalny zwiastun już jest!

Od wydania ostatniej części serii STALKER minęło 11 lat. Jednak to już koniec domysłów. GSC Game World udostępnił krótki zwiastun gry STALKER 2.

– Hej, stalkerze! Podejdź tu, mamy do pogadania!

Kultowa już seria STALKER pozwalała na pełną swobodę w przemierzaniu Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia, w której roiło się od anomalii i mutantów. Niemniej niebezpieczni byli również bandyci czy zwalczające się wzajemnie frakcje.

To samo czeka nas w najnowszej części cyklu.

Odwiedzimy zarówno dobrze znane miejsca, jak i te zupełnie nowe. GSC Game World zapewnia także pełne wsparcie dla modów. Na tę wieść dozymetry dosłownie oszalały. Pomiary wskazały stałą liczbę 3.6 Roentgena.

GSC Game World już od marca dawał znaki, że coś się szykuje. Wtedy też deweloper udostępnił kilka grafik związanych z tytułem.


Niespodziewany zwiastun

Najważniejsze wydarzenie miało nadejść i pojawić się niespodziewanie niczym emisja w Zonie.

Twórcy przedstawili krótki trailer, który ukazuje kilka ikonicznych miejsc związanych z uniwersum STALKER. Póki co data premiery gry nie jest znana.

Wiemy, że STALKER 2 wyjdzie na PC oraz Xbox Series X w Xbox Game Pass, dla którego będzie tytułem ekskluzywnym.


Jak będzie w Zonie?

Twórcy zalecają zapoznanie się z poprzednimi odsłonami cyklu dla zwiększenia immersji. Zapowiadają jednak, że gra ma być osobnym doświadczeniem.

Stalker 2 radioaktywny las
Nowa Zona…

Oznacza to, że nie musimy znać poprzednich części, aby czerpać radość z fabuły. Dzięki temu zarówno starzy stalkerzy, jak i nowi śmiałkowie, będą mogli w pełni zanurzyć się w świecie gry.


STALKER 2 – informacje techniczne

Unreal Engine będzie silnikiem, na którym powstanie STALKER 2. Deweloper wspomniał także o użyciu fotogrametrii, czyli technologii, która do stworzenia tekstur wykorzystuje zdjęcia w wysokiej jakości.

Zarówno ruchy, jak i mimika postaci powstają w oparciu o motion capture. Sprawi to, że animacje będą bardziej naturalne.

Podsumowując, na przestrzeni kolejnych tygodni na pewno dowiemy się więcej o nadchodzącym tytule. GSC Game World polecił śledzić swoje media społecznościowe, aby być na bieżąco. Informujemy, że Bandurki będą przyglądać się rozwojowi sytuacji i informować o kolejnych nowościach!

Udanych łowów, stalkerzy!