Żółte logo gry Slay The Spire na tle iglicy

Slay The Spire – gra planszowa na Kickstarter już w tym roku!

Połączenie gry karcianej i roguelike zaowocowało sporym sukcesem studia Mega Crit Games. Wydawnictwo Contention Games poinformowało, że wystartują na Kickstarter z kampanią gry planszowej Slay The Spire. Oficjalnie zbiórka rozpocznie się już wiosną.

Na razie wydawnictwo nie podzieliło się wieloma szczegółami. Wiadomo jedynie, że w planszową odsłonę zagramy zarówno w pojedynkę, jak i z trzema znajomymi.

Przeciętna sesja ma zająć w przybliżeniu 45 minut. Gra będzie odpowiednia dla graczy w wieku od 12 lat i więcej.

Podczas rozgrywki w grę planszową zbudujemy unikatową talię oraz zmierzymy się z dziwacznymi potworami. Zdobędziemy też potężne relikty, które zapewnią nam potęgę, by stawić czoła coraz silniejszym przeciwnikom.

Contention Games zachęca do zapisania się do newslettera, który poinformuje nas o starcie kampanii.

Slay The Spire gra planszowa koncepcyjne pudełko od gry
Też czekacie na start kampanii?

Slay The Spire – spory sukces małego studia

Slay The Spire to bardzo pozytywnie przyjęty miks gry karcianej i roguelike z ciekawą, kolorową oprawą wizualną. W trakcie rozgrywki budujemy swoją talię i stawiamy czoła różnorodnym potworom.

Celem jest dotarcie na sam szczyt tytułowej iglicy. W trakcie podróży trafimy również na zadania i wydarzenia losowe, które wywierają wpływ na naszą przygodę.

Z każdym podejściem układ pomieszczeń nieco ulega zmianie, dzięki czemu każda rozgrywka wygląda inaczej od poprzedniej. Spora ilość przedmiotów i kart pozwala na ogromną ilość kombinacji.

Slay The Spire bohater główny i przeciwnik
Witaj!

Obecnie gra dostępna jest na PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch oraz na smartfonach z systemem iOS.

Produkcja została wydana w styczniu zeszłego roku. Od tego momentu zdążyła zebrać nie tylko pozytywne opinie od graczy, ale również od krytyków.

Ocena na serwisie Metacritic wynosi aż 89 na 100.

Jeśli interesują Was nieco mroczniejsze klimaty, ale o podobnej, turowej mechanice, to sprawdźcie naszą ostatnią recenzje Darkest Dungeon. Już w tym roku spodziewamy się premiery drugiej części gry. Dlatego odświeżyliśmy nasze dotychczasowe doświadczenie.