Sukces zbiórki na SHIVER – premiera zapowiedziana na początek 2021 roku.

SHIVER jest łatwym do opanowania systemem RPG, który czerpie inspirację z klasycznych filmów grozy. Zbiórka osiągnęła swój cel prawie czterokrotnie. Obecnie kampania dobiega końca, a pierwsze wersje gry zostaną wydane już w lutym 2021.

RPG SHIVER to system, który już po samej okładce daje nam znać, czym inspirowali się twórcy. Grafiki zarówno na okładce, jak i w książce, przypominają plakaty z klasycznych dreszczowców.

Mimo ukierunkowania na horrory, do systemu możemy zaadaptować dowolne uniwersum. To od nas zależy, czy przeżyjemy straszną przygodę w nawiedzonym domu, czy może odbędziemy misję w kosmosie.

Kolorowa okładka podręcznika do SHIVER RPG
Bardzo plakatowa okładka książki – ma swój klimat.

Głównym założeniem gry jest wciągnięcie gracza w samodzielne opowiadanie historii. Każdy rzut kostką może kompletnie zmienić bieg fabuły.

Premiera wersji PDF odbędzie się już w lutym przyszłego roku. Kolorowe podręczniki mają trafić do wspierających w sierpniu.

Jeśli chcecie wesprzeć kampanię, to jeszcze przez kilka dni jest taka możliwość. SHIVER w wersji PDF dostępny jest od około 75 złotych. Jeśli interesuje was wydanie fizyczne, to należy zapłacić 150 złotych i więcej.

Droższe wersje zawierają dodatki, które przydadzą się w czasie gry. Są to między innymi: plansza do zasłonięcia stanowiska mistrza gry, zestaw kości czy artbook.

W trakcie kampanii odblokowano także kilka dodatkowych przeciwników oraz przygód do ogrania.


SHIVER do ogrania także zdalnie

Autorzy przewidzieli także to, że w obecnych czasach nie zawsze możemy spotkać się ze sobą fizycznie. Dlatego właśnie przygotowano zestaw do gry zdalnej, który zawiera:

  • Darmową aplikację symulującą kostkę.
  • Interaktywną kartę postaci w wersji PDF.
  • Interaktywną kartę śledzenia Zegara Zagłady.

Ciekawą mechaniką w grze jest Zegar Zagłady. To system, który będzie wyciągał konsekwencje z naszych działań.

Wykonywanie czynności, takich jak czytanie zakazanego tekstu czy zbaczanie z wyznaczonej ścieżki, może rozgniewać mroczne siły.

Każda nasza nieprzemyślana decyzja, może z trzaskiem zburzyć pozorny spokój.

Lubicie podobne systemy RPG? W takim razie koniecznie sprawdźcie Mythlands – to polski system RPG, w którym możecie odbyć w przygodę w dowolnym uniwersum. W artykule znajduje się link do wersji demo.