Ruszyła przedsprzedaż polskiego RPG G&G

Wydawnictwo Hengal otworzyło bramę dla wszystkich chętnych do złożenia zamówienia na drukowane G&G. To projekt znany pod pełną nazwą: „Groty i Giganci – Staromodna Gra Fabularna”.

Miłośnicy klasycznych gier fabularnych z pewnością docenią nie tylko tradycyjne, ale i te nowoczesne rozwiązania, które zostały zawarte w G&G. Gra wykorzystuje zasady Dungeons & Dragons 3.5 oraz 5, a także Swords & Wizardry: Whitebox.

Oznacza to mniej więcej tyle, że gracze mogą liczyć na tradycyjny system tworzenia postaci oraz niezliczone ilości przeciwników i zaklęć. W systemie Groty i Giganci najważniejsza jest swoboda. Nie tylko w kreacji bohaterów i przygód, ale także zasad i mechanik obowiązujących w trakcie rozgrywki.

Gra jest idealna zarówno do luźnej zabawy w dowolnym świecie fantasy, jak i do poważnej przygody dla zawodników na zaawansowanym poziomie.

Zastosowane w tej produkcji rozwiązania przypadają do gustu także graczom komputerowym, zwłaszcza tym znającym Baldur’s Gate, Icewind Dale czy Neverwinter Nights.

Sami wydawcy określają grę mianem listu miłosnego do starych gier fabularnych. Drukowany podręcznik zawiera wszystko, co jest potrzebne do pełnej rozgrywki. Od porad i generatorów po potwory i zaklęcia. Do tego znalazły się w nim alternatywne zasady, które są idealne zwłaszcza dla początkujących i do luźnych rozgrywek.

Wcześniejszy zakup gry pozwala na zdobycie specjalnego kuponu, który później będzie można wymienić na rabat do wykorzystania przy zakupie planowanego dodatku. Więcej informacji na stronie wydawnictwa Hengal.