Ruszyła kampania Hard West na Kickstarterze

Ruszyła kampania Hard West na Kickstarterze

Dzisiaj na Kickstarterze ruszyła kampania gry Hard West od polskiego studia Silver Lynx Games. Strategiczna gra stanowi nietypową mieszankę klimatu westernu i horroru.

Dla polskich twórców jest to już trzecie podejście na Kickstarterze. Poprzednie dwie kampanie zdołały uzbierać jedynie połowę wymaganej kwoty. Twórcy zapewniają jednak, że uporu im nie brakuje i zamierzają doprowadzić do ukazania się gry.

Hard West stanowi planszową implementację gry komputerowej o tym samym tytule. Gracze wcielają się w wybrane przez siebie postaci, aby toczyć pojedynki w dwóch zespołach. Kształt planszy i warunki wygranej mogą być określone według już przygotowanych scenariuszy, bądź według własnych pomysłów.

Tym, co wyróżnia Hard West spośród innych tytułów, to obecność demonów i diabłów, dzięki czemu do gry wprowadzono klimat horroru. Co więcej, w trakcie rozgrywki gracz będzie mógł z typowego kowboja zostać zmieniony w demona, co oczywiście wpłynie na dalszą strategię działania.

Hard West
Zwyczajne kule nie pomogą, gdy rewolwerowcy są już martwi

Do dyspozycji wspierających będzie oddanych 12 różnych postaci, którym będą odpowiadały indywidualne figurki. Potyczki będą toczyć się na dwustronnej planszy, na której rozmieszczone będą trójwymiarowe elementy terenu takie jak budynki, drzewa, beczki i grobowce.

Oczywiście, jeśli esencją gry mają być pojedynki strzeleckie, to nie może zabraknąć przeróżnych rodzajów pistoletów i strzelb. Łącznie dostępnych będzie 16 sztuk broni. Same pojedynki będą mogły być rozgrywane w dwóch wariantach: uproszczonym i zaawansowanym, zależnie od decyzji graczy.

Hard West plansza
Budynki świetnie wprowadzają w klimat gry i mają ogromne znaczenie dla planowania działań zespołu

Hard West oprócz rywalizacji pomiędzy dwoma drużynami będzie posiadać również tryb solo. Dla polskich wspierających dobra wiadomość jest taka, że wydawca przewidział polską wersję językową. Warunkiem wydania gry w rodzimym języku jest osiągnięcie liczby 100 wspierających z naszego kraju.

Źródło