Ruslter – feudalne GTA we wczesnym dostępie już w lutym

Rustler to gra akcji od polskiego Games Operators. Produkcja nawiązuje mechaniką i założeniami do pierwszych części Grand Theft Auto. Demo produkcji jest dostępne już od kwietnia 2020. Dokładnie 18 lutego Rustler wskoczy do wczesnego dostępu Steam.

Według spekulacji twórców gra ma pozostać we wczesnym odstępie około pół roku. Rustler będzie miał polskie napisy, jednak dźwięk pozostanie w języku angielskim.

Gracze przyjęli wersję demonstracyjną całkiem pozytywnie. W opiniach o grze najczęściej zwracano uwagę na optymalizacje oraz problemy ze sterowaniem.

Według autorów produkcja została już w znacznym stopniu poprawiona. Co więcej, wraz z ogłoszeniem daty wypuszczenia gry, twórcy wypuścili filmowy teaser.

Rustler (Grand Theft Horse) nawiązanie do Monty Phytona
Kto kojarzy nieugiętego Czarnego Rycerza?

Skoro Rustler ma nawiązywać do pierwszych części GTA, to jest to raczej celowy zabieg. GTA 2 również stworzyło filmowe intro do swojej gry, które było jedynie streszczeniem całego krótkometrażowego filmu.


Rustler (Grand Theft Horse) – co obiecują twórcy?

Autorzy gry opisują swoją produkcję jako dosyć humorystyczną i szaloną. Świat ma być bogaty w różnorodne zadania i wiele aktywności.

Weźmiemy udział w turniejach i wyścigach, a nawet odpicujemy naszą brykę… To znaczy konia.

Znajdziemy też nawiązania do legendarnego brytyjskiego humoru inspirowanego Latającym Cyrkiem Monty Phytona. Spodziewacie się hiszpańskiej inkwizycji?

A oto lista rzeczy, które studio planuje zrobić w trakcie pobytu gry we wczesnym dostępie:

  • Dodanie kilku zadań i minigier.
  • Zaimplementowanie kilku funkcji, o które prosili gracze.
  • Rozwinięcie wariantów broni, koni oraz wozów. Tak, będzie można nimi driftować.
  • Poprawienie balansu rozgrywki.
  • Optymalizacja.
  • Dodanie kilku niespodzianek.

Nie wiadomo co twórcy mają na myśli, mówiąc „niespodzianki”, ale na pewno niedługo się dowiemy. Miejmy nadzieję, że Rustler pokaże swój potencjał i zasypie nas aktywnościami.

W roku 2021 szykuje się wiele ciekawych premier, także w dziedzinie gier planszowych. Dlatego sprawdźcie też nasze zestawienie 10 najbardziej oczekiwanych gier planszowych w roku 2021.