Reaktywacja zbiórki Champions of Nexum za pół roku

Pomimo dużego sukcesu polskiej gry na platformie Kickstarter, zapadła decyzja o anulowaniu kampanii, podrasowaniu Champions of Nexum w oparciu o zebrane do tej pory doświadczenia oraz powrocie najwcześniej za pół roku.

Kampania gry planszowej opartej o zasady znane z komputerowych gier MOBA, czyli Champions of Nexum, została anulowana. Udało się przekroczyć dwukrotność kwoty wymaganej do wydania gry, więc przyczyną nie było słabe zainteresowanie graczy.

Twórcy tej produkcji już w trakcie zbiórki zauważyli błędy, które nie pozwoliły im spać spokojnie. Ogromne zainteresowanie graczy wywołało też zalew informacji wskazujących na nowe możliwości poprawienia mechanik rządzących grą i innych kwestii.

Zapadła decyzja, żeby korzystając z zebranych opinii, udoskonalić i ulepszyć maksymalnie ten produkt.

Zbiórkę anulowano i zapowiedziano jej rychły restart.

Jeżeli ktoś jeszcze nie wie, czym jest Champions of Nexum, cytuję jeden z bandurkowych wpisów:

Champions of Nexum to produkcja stworzona z myślą o dwóch maksymalnie trzyosobowych drużynach graczy. Takie załogi rywalizują między sobą na dużej, kolorowej planszy na zasadach dobrze znanych z gier komputerowych, takich jak DOTA, Smite czy League of Legends. Mamy tutaj wieże, miniony, dżunglę, bohaterów, a także bazy, których zniszczenie oznacza koniec gry. To wszystko zostało zrealizowane w formie kart, figurek, kości i znaczników. Zabawa jest urozmaicona klasycznym dla gier komputerowych humorem oraz nawiązaniami do kultury popularnej.

Wstępnym, nieoficjalnym terminem reaktywacji kampanii na Kickstarterze jest tegoroczna jesień. Tym razem gra ma być dużo lepsza i przygotowana na wszystko.

Osoby, które chciałyby aktywnie wspomóc autorów w procesie jej udoskonalania, dzieląc się swoimi opiniami i przemyśleniami, mogą dołączyć do drużyny Board Legends.