Psychic Awakening do Warhammer 40k już w przedsprzedaży

Najnowszy dodatek do Warhammer 40k znajduje się od wczoraj w przedsprzedaży. Według zapowiedzi wydawcy Games Workshop Psychic Awakening zmieni oblicze wojny od tysiącleci targającej galaktyką.

W drżące z niecierpliwości ręce graczy tafią niebawem podręcznik zatytułowany Psychic Awakening: Phoenix Rising oraz box Blood of the Phoenix.

Podręcznik kampanijny Phoenix Rising opowie o konsekwencjach jakie dla wszystkich Aeldari miało otwarcie Wielkiej Szczeliny. Na 80 stronach opisane zostaną próby przebudzenia Ynnead, boga śmierci, przez Yvraine i ocalenia jej ludu przed ciążącą nad nim klątwą.

Podręcznik Psychic Awakening: Phoenix Rising do Warhammer 40k

Naturalnie w książce nie zabraknie nowych zasad i misji. Wśród tych pierwszych znajdą się rozszerzone zasady dla armii Craftworlds, Ynnari oraz Drukhari. Będą to zaktualizowane arkusze dla szeregu jednostek (Jain Zar, Howling Banshees, Drazhar, Incubi) oraz system pozwalający na tworzenie własnych zasad. Misje pozwolą na rozegranie najistotniejszych potyczek z udziałem Aeldari, mających miejsce podczas Psychic Awakenig.

Podręcznik będzie dostępny w limitowanej edycji kolekcjonerskiej, edycji standardowej (twarda oprawa) oraz wersji cyfrowej.

Sięgając po box Blood of the Phoenix gracze opowiedzą się po jednej ze stron odwiecznego konfliktu. Jain Zar i jej sojusznicy staną naprzeciw Mistrza Ostrzy Drazhara wspieranego przez swoich sługusów. W pudełku znajdą się m.in. nowe edycje jednostek, które otrzymały zaktualizowane arkusze. Po raz pierwszy w historii plastikowych modeli doczekały się Howling Banshees oraz Jain Zar.

Psychic Awakening: Blood of the Phoenix zawierający modele Aeldari ze świata Warhammer 40k

Łącznie w ręce graczy trafi 25 plastikowych figurek. Prócz nich otrzymamy też 40-stronicowy podręcznik zawierający tło historyczne oraz mini-kampanię. Misje skonstruowano tak aby umożliwić nowym graczom naukę gry od podstaw.

Produkty można zamawiać bezpośrednio na stronie wydawcy oraz w lokalnych sklepach.

Źródło