Miasto Mgły

Ostatnie dni przedsprzedaży Miasta Mgły

Wydawnictwo Black Monk Games prezentuje nowy świat wśród wydawanych systemów RPG. Po kultowym Zewie Cthulhu, genialnych Tajemnicach Pętli, dystopijnym Cyberpunk Red oraz brutalnym Mothership, przyszedł czas na grę fabularną w klimatach urban fantasy. Wejdźcie do Miasta Mgły!

Miasto Mgły to system, który jest połączeniem kryminału noir, światu legend i baśni oraz hollywoodzkiej akcji w klimatach Supernatural. To właśnie tutaj między ludźmi kryją się bohaterowie, potwory i półbogowie. Prosty, intuicyjny system, piękna oprawie graficznej, klimat ciemnych uliczek, neonów i szemranych postaci gwarantuje niezapomniane przeżycia w świecie Mgły! 

Bohaterowie, oszuści i potwory odradzają się w zwykłych ludziach, którzy zyskują nadprzyrodzone moce związane z ich legendarnymi alter ego. 
Mistyczna zasłona Mgły ukrywa te cudowne moce przed innymi, śniącymi mieszkańcami Miasta. Sprawia, że ​​zbroja wygląda jak kamizelka kuloodporna, a ognisty oddech jak tania sztuczka imprezowa lub wybuch gazu. Współczesne legendy wykorzystują to, aby prowadzić tajne życie i podstępne organizacje za zasłoną Mgły.
To jest Twoje Miasto: szorstkie, skorumpowane, pełne magii i tajemnic.
Black Monk Games

Miasto Mgły Okładka
Miasto Mgły to unikalny system, który pozwala nam na czerpanie inspiracji z różnych podań i mitów.

W Zestawie Startowym znajdziemy:

  • Broszurę dla graczy, wyjaśniająca krok po kroku najważniejsze zasady gry,
  • Broszurę dla Mistrzyń i Mistrzów Ceremonii, wyjaśniająca rolę MC i zawierająca szczegóły Waszej pierwszej sprawy pt. Rekiny Biznesu,
  • 5 gotowych przepięknie ilustrowanych kart postaci: Baku, Detektyw Enkidu, Hiob, Lily Chow i Żelazny Hans oraz Tlalok,
  • 20 Kart Pomiaru służących do oznaczania m.in. statusów, Wskazówek, punktów Esencji,
  • 1 Kartę Ekipy,
  • 7 map lokacji na dwóch dużych dwustronnych arkuszach w formacie 42 x 59,4 cm,
  • 41 ilustrowanych żetonów postaci,
  • 2 kości sześciościenne.

Wyjątkowa przedsprzedaż

Black Monk Games na swojej stronie prowadzi jedyną w swoim rodzaju przedsprzedaż społecznościową Zestawu Startowego, która potrwa jeszcze tylko 3 dni. Im więcej osób kupi Miasto Mgły w przedsprzedaży, tym bogatsza będzie jego zawartość. Już na tę chwilę zebrano ponad 32 tys. złotych, dzięki czemu udało się odblokować m. in. takie cele jak ulepszenie pudełka, 12 nowych kart postaci, dodatkową dzielnicę Miasta oraz dwie dodatkowe przygody.

Miasto Mgły zawartość
To i jeszcze więcej znajdziemy w Mieście Mgły. Warto kupić Zestaw Startowy w przedsprzedaży, ponieważ wówczas w cenie otrzymamy wszystkie odblokowane dodatki.

Kupujący w przedsprzedaży dzięki osiągnieciu celów społecznościowych odblokowali także dodatkowego złoczyńcę. A to oczywiście nie koniec zawartości, jaką można jeszcze odblokować.

Warto dodać, że wersję elektroniczną Zestawu Startowego, wydawca wysyła od razu po dokonaniu zakupu w ramach przedsprzedaży. Wersje fizyczne Miasta Mgły pojawią się na przełomie maja i czerwca tego roku.

Interaktywny moduł tej gry fabularnej pojawi się również na platformie Astral VTT, która pozwoli na poprowadzenie sesji online. Astral VTT jest w pełni zintegrowana z serwisem DriveThruRPG, co pozwoli na trzymanie całej swojej biblioteki modułów w jednym miejscu. 

Cena Zestawu Startowego to 99,90 zł. Tylko w ramach przedsprzedaży w cenie zestawu otrzymamy dodatkową zawartość, w tym nowe przygody. Później będą one dostępne do kupienia osobno.

Odkryj swoją własną legendę i zgłębiaj tajemnice Miasta Mgły. Kto wie jaki mit może ujawnić się w Twojej osobie?