Dune RPG Sandworm na pustyni

Przedsprzedaż Dune RPG rusza w grudniu

Przedsprzedaż Dune: Adventures in the Imperium zaplanowano na drugi tydzień grudnia. Do gry o władzę nad planetą Arrakis i tajemniczą przyprawą włączymy się w przyszłym roku.


Kto ma melanż, ten ma władzę

Mroczna rzeczywistość przedstawiona w fabularnej Diunie nie pozostawia wątpliwości. Zachowanie zdrowego rozsądku w futurystycznym wyścigu po władzę jest jedyną właściwą drogą.

Imperium jest miejscem śmiercionośnych pojedynków, agresywnej polityki feudalnej i tajemniczych postaci o jeszcze bardziej zagadkowych zdolnościach. Dominujące domy bez ustanku prowadzą politykę władzy, wpływów i zemsty.

Losy milionów mieszkańców wszechświata mogą zostać odmienione przez pojedyncze ostrze.

Jedna z ilustracji do nowej gry fabularnej o Diunie

W tym całym szaleństwie będą mogli wziąć udział gracze.

Dune RPG pozwoli na założenie własnego domu i odciśnięcie piętna na światach dobrze znanych z książek science fiction Franka Herberta, Briana Herberta i Kevina J. Andersona.

Gracze wyruszą w podróż pełną przygód, której celem jest zdobycie tronu.

Jako przedstawiciele wybranego lub stworzonego przez siebie domu będą wykorzystywać umiejętności elitarnych tajnych agentów, szpiegów, nieczyste zagrywki oraz operacje z udziałem najemników, by zwyciężyć pod własnym sztandarem.

Najpotężniejsza wciąż pozostaje przyprawa zwana melanżem. Kto kontroluje przyprawę, ten kontroluje wszechświat.


Co, gdzie i kiedy – Dune RPG

Wraz z kolejnymi szczegółami dotyczącymi rozgrywki i fabuły nadejdą informacje o przydatnych gadżetach.

Na ten moment wiadomo, że pojawi się możliwość zakupu ekranu mistrza gry, dziennika i akcesoriów do kostek do gry. Dodatkowo edycja kolekcjonerska będzie zawierać alternatywne wersje okładki podręcznika.

Projekt okładki zapowiadanej na przyszły rok gry Dune: Adventures in the Imperium

Przy zakupie w przedsprzedaży można zyskać wczesny dostęp do podstawowych zasad w formacie PDF. Wiemy, że będą bazowały na mechanice 2d20.

Premiera gry Dune: Adventures in the Imperium jest zapowiadana na przyszły rok. Za jej wydanie odpowiada wydawnictwo Modiphius.

Jeżeli kręci cię sci-fi i gry fabularne, prawdopodobnie zainteresujesz się też polskim Midguard.