Przebudzenie Bogów logo białe na czarnym tle

Przebudzenie Bogów – zbiórka na druk polskiego systemu RPG

Przebudzenie Bogów to rodzimy projekt tworzony przez ekipę dziesięciu osób. Obecnie twórcy prowadzą kampanię poprzez portal wspieram.to, osiągnęła już 74% celu. Zbiórka ma pokryć wydruk i publikację podręczników do gry. Gra fabularna powstała dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej.

Podręcznik w formie darmowego PDF jest dostępny na stronie Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej.

Cały projekt powstał dzięki grupce pasjonatów papierowych RPG, którzy pracowali na zasadzie wolontariatu.

Twórcy przekonują, że nie mają doświadczenia w tej dziedzinie.

Mimo to, podręcznik w formie cyfrowej prezentuje się schludnie i jest bogaty w oryginalne rysunki. We wprowadzeniu zawarto także wiele szczegółów, które dotyczą świata gry. Wszystko sprawia wrażenie przemyślanego systemu o ciekawej fabule.


Zbiórka mknie do celu!

Jeżeli zainteresuje Was wersja papierowa podręcznika, to zamówienia można składać poprzez zbiórkę na serwisie wspieram.to. Cel kampanii to 7 tysięcy złotych. Pozwoli to na wydruk i publikację 100 sztuk podręczników.

Autorzy wspominają też, że po uzbieraniu 11 tysięcy złotych, uda się wydrukować 150 sztuk. Na chwilę obecną pozostało jeszcze ponad 20 dni, a zbiórka osiągnęła 74% celu.

Istnieje więc duże prawdopodobieństwo na powodzenie akcji.

Przebudzenie Bogów w twardej okładce, grafika koncepcyjna
Właśnie tak ma prezentować się podręcznik po wydruku.

Podręcznik zostanie wydany w twardej oprawie i zawierać będzie ponad 150 stron. Do wersji fizycznej zostaną wprowadzone poprawki względem cyfrowej odsłony. W skład książki wejdą także karty postaci, a to wszystko będzie utrzymane w stylu starego dziennika.

Najniższy próg wsparcia zbiórki, to złotówka, aby jednak otrzymać podręcznik w wersji papierowej, należy wpłacić 65 złotych. Wyższe progi przewidują dodatki, takie jak: przypinki z logo gry, woreczki na kości czy niepublikowane scenariusze.


Świat po przebudzeniu bogów

Przebudzenie Bogów to RPG w klimacie urban fantasy. Jak dowiadujemy się z wprowadzenia fabularnego – na nasz, współczesny świat powrócili bogowie znani z dawnych wierzeń.

Dlatego właśnie w trakcie rozgrywki oddamy pokłon między innymi Perunowi, Lokiemu, Swarożycowi czy Śiwie.

Spotkamy także wiele istot, które znane są z legend oraz folkloru. Szczególnie dużo nawiązań znajdą tutaj fani łowcy potworów, który nosił dwa miecze.

Nie każde ze stworzeń w świecie gry jest wrogo nastawione.

Ludzie wchodzili w związki z mitycznymi stworami. Dlatego zagramy na przykład, jako pół człowiek, pół leszy. Asymilacja stworzeń sprawiła także, że równie dobrze, w trakcie zakupów obsłużyć może nas rusałka.

Wprowadza to dosyć ciekawą odmianę do ogólnego trendu, który zwykle namawiał raczej do walki z potworami, a nie na wymianę grzeczności na klatce schodowej.

Nie zmienia to faktu, że czasami trzeba będzie stanąć do potyczki z jakimś niesfornym monstrum, które na przykład nęka zwykłych mieszkańców miasta.