Premiero, przybywaj – komputerowe gry 2020 roku

Niemała odpowiedzialność ciąży na pierwszych produkcjach wydanych w nowej dekadzie. W końcu to one mogą wyznaczyć trendy, które będą obowiązywać przez kolejne lata. Dla wielu zapewne będzie to nowy start, jednak czy udany? – to się okaże. Każdy gracz ma swoje oczekiwania wobec określonych zapowiedzi, a już szczególnie tych „odświeżonych” wersji. Nie inaczej jest z nami, co popchnęło nas do przygotowania zestawu gier 2020 roku, których oczekujemy najbardziej.

Wszystko wskazuje, że (przynajmniej początkowo) trzecia dekada XXI w. będzie czasem remake’ów, czasem odkurzania staroci, czasem miecza i poga… Oj, nie to. Trend ten został zapoczątkowany już jakiś czas temu, ale to w ostatnich miesiącach obserwujemy nasilenie zjawiska. Oczywiście można spekulować o jego słuszności, nic jednak nie zmieni faktu, że i filmy, i gry, a nawet książki powstające „na nowo”, cieszą się sporą popularnością. Przeciwnikom tego procederu śpieszymy z ratunkiem: gry komputerowe 2020 roku to nie tylko remake’i! Szykuje się równie dużo naprawdę ciekawych nowych tytułów… O części z nich wspomnieliśmy już w tym artykule.

Cyberpunk 2077

Spadkobierca Wiedźmina? Biorąc pod uwagę kampanię reklamową oraz cały projekt komercyjny, na pewno tak. Trzeba docenić, że CD Projekt Red udaje się w zupełnie innym kierunku, dając spokój (na chwilę?) Geraltowi i spółce. Gra premierę będzie miała 16 kwietnia. Już teraz zapowiadana jest jako absolutny hit – czy tak będzie w rzeczywistości?

Kadr z gry

Tytuł wyraźnie sugeruje, że fabuła została osadzona na dystopijno-futurystycznym padole. Gracz otrzyma dużą swobodę w prowadzeniu rozgrywki i poruszania się po otwartym świecie. Wielkim plusem i smaczkiem dla fanów gatunku cyberpunkowego jest pojawienie się ikonicznej wręcz osoby: Keanu Reevesa. Aktor znany z filmów Matrix oraz John Wick użyczył głosu i wizerunku dla postaci Johnny’ego Silverhanda.

Zwiastun gry

I choć Cyberpunk 2077 już teraz podzielił wielu fanów gatunku (niektórzy, w tym sam William Gibson, uważają go za wręcz profanację), na pewno jest jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów w 2020 roku. Z naszej strony jedno jest pewne: tak niesamowity podgatunek sci-fi jak cyberpunk, zasługuje na dużo większą popularność, którą prawdopodobnie lada moment zyska.