Posiadłość Szaleństwa: Ścieżka Węża

Posiadłość Szaleństwa: Ścieżka Węża dostępna w przedsprzedaży

Wydawnictwo Galakta uruchomiło przedsprzedaż najnowszego dodatku do Posiadłości Szaleństwa. Ścieżka Węża to już piąte rozszerzenie do tej niezwykłej gry planszowej, łączącej fizyczną zawartość ze specjalną aplikacją.

Listopad miesiącem gier spod znaku Arkham Horror Files, inspirowanych twórczością H.P. Lovecrafta. Dopiero co informowaliśmy o nowych zestawach do Horror w Arkham: Gry karcianej, a teraz wydawnictwo Galakta ogłosiło, że polska premiera Posiadłości Szaleństwa: Ścieżki Węża planowana jest na koniec tego miesiąca.

Posiadłość Szaleństwa to przepełniona grozą i tajemnicami, kooperacyjna gra planszowa dla od jednego do pięciu graczy. W trakcie rozgrywki wcielamy się w badaczy tajemnic, którzy odwiedzają mroczne zakamarki miasteczka Arkham, aby odkryć niezwykłe sekrety, rozwiązać łamigłówki i stawić czoła Przedwiecznym.

Posiadłość Szaleństwa: Ścieżka Węża
Dotychczasowy krajobraz Arkham ulegnie zmianie, kiedy w otoczeniu pojawią się pnącza i bestie prosto z dżungli.

Najnowsze rozszerzenie Ścieżka Węża zabiera nas w niezbadane, dzikie regiony amazońskiej dżungli, w której odkryjemy sekrety zapomnianych cywilizacji i będziemy musieli powstrzymać starożytną klątwę.

Wraz z zakupem dodatku otrzymamy możliwość zagrania w trzy nowe scenariusze: Przebudzenie dżungli, W mrok i Zaginiona świątynia Yiga.

Pośród swojego dzikiego piękna, grubych konarów drzew i bujnej zieleni dżungla skrywa liczne zagrożenia. Wyczerpujący upał, ograniczone zapasy i wygłodniałe bestie wystarczą, by nawet najbardziej nieustraszony podróżnik zatęsknił za cywilizacją. Na tych, którym uda się przetrwać typowe niebezpieczeństwa, czeka jedynie więcej wyzwań: przeklęte posągi, wypełnione pułapkami świątynie i dawno zapomniani bogowie, którym czoła stawią tylko najwięksi śmiałkowie.

Galakta

Dodatek wprowadza również czterech nowych badaczy, nowe potwory, kafelki mapy, a w aplikacji czeka nowy typ zagadki do rozwiązania. Łamigłówka pierścieni wymaga odpowiedniego ustawienia symboli na czterech koncentrycznie ułożonych pierścieniach. Każdy z nich zawiera te same symbole, w takiej samej kolejności, ale niektóre z nich są ukryte, więc gracze będą musieli wydedukować, gdzie mogą się znajdować.

Posiadłość Szaleństwa: Ścieżka Węża
Dodatkowa zawartość pozwoli nam na przeżycie trzech nowych przygód oraz urozmaici stare scenariusze.

Wyprawa do dżungli brzmi jak dobry pomysł na spędzenie chłodnego wieczoru. Dla fanów Posiadłości szaleństwa pozycja obowiązkowa!

Źródło