Poniedziałek pełen figurek #2 – Przegląd figurkowych nowinek

Najwyższy czas na szybki przegląd najciekawszych nowinek ze świata figurek do gier fabularnych, bitewnych i planszowych.

Goldfields: Medieval Village NPC

Nasz przegląd zaczynamy od nietypowego projektu, który obejmuje figurki przedstawiające zwykłych ludzi w czasie swoich codziennych zajęć. Bohaterowie niezależni zazwyczaj nie są brani pod uwagę przez producentów, stąd niecodzienność tej kampanii. W grę wchodzi ponad 90 różnych figurek w średniowiecznym klimacie.

Ten zestaw to coś bardzo użytecznego dla wszystkich maniaków RPG-ów. Jeżeli swoje sesje budujemy w oparciu o fizyczne mapy, miniaturowi NPC to doskonały suplement. Podczas trwającej właśnie zbiórki dostępne są modele zwykłych chłopów, pasterzy, czeladników, łowczych i dzieci w trakcie zwykłych aktywności.

Battle Bits – Ratmen Conversion Parts

Battle Bits dopiero rozpoczyna swoją przygodę w roli producenta figurek do gier. Odpowiednie zaplecze jest już gotowe, a w głowach nie brak pomysłów. Ta ekipa pragnie się specjalizować w dodatkowych elementach służących do personalizacji naszych figurek.

Zestawy takich akcesoriów pozwolą na dowolną zmianę wyposażenia i wyglądu naszych bohaterów w trakcie rozgrywki. Na pierwszy ogień wzięto Ratmenów, których można spotkać w niejednym bitewniaku i RPG-u.

The Catastrophes of Blightmoor

Ci, którzy nie mogą się obyć bez choćby odrobiny dramatyzmu w trakcie sesji, mogą pójść na całość i zaopatrzyć się w ogromne figurki w trakcie trwające właśnie kampanii The Catastrophes of Blightmoor.

Przedmiotem tej zbiórki są figurki, a raczej figury smoków zamieszkujących ponure bagna. Każda z bestii ma własne mini zaplecze fabularne oraz interesujący wygląd. Wykorzystanie ich podczas sesji może być kłopotliwe z powodu imponujących rozmiarów, jednak walka z takim bossem na pewno pomoże ożywić wyobraźnię.

Forever Myths: Fallen Maidens

Lyssa, Morana, Akanksha, Najwa. Oto są imiona upadłych niewiast, które stały się przedmiotem nowej serii figurek. Wyjątkowe antybohaterki niosą śmierć i zniszczenie, gdziekolwiek się ruszą, jednak nie zawsze tak było. Każda z nich pisze własną opowieść.

Figurki występują w dwóch wariantach: w 75 i 32 mm skali. Te większe są idealne do szczegółowego malowania i ekspozycji na półce. Te mniejsze pasują do większości obecnych gier planszowych i bitewnych.

Anna and Valery

Warte uwagi są też nowe figurki z serii Bold zaprojektowane przez James W. Caina na podstawie grafik koncepcyjnych różnych artystów. Nie brak w nich szczegółów, a i przedstawione bohaterki są całkiem oryginalne. Powinny przypaść do gustu pasjonatom własnoręcznego malowania.

W grę wchodzą figurki w skali 75 mm wraz z dodatkowymi elementami – kosmetycznymi urozmaiceniami scenerii oraz wymiennymi częściami ciała dla alternatywnego wyglądu.

Jeżeli sami tworzycie, projektujecie lub malujecie figurki, nie krępujcie się wspomnieć o swoich pracach w sekcji komentarzy.