Gloomhaven

Polskie wydanie Gloomhaven już 30 listopada

Albi Polska oficjalnie potwierdziło, że premiera polskiej edycji Gloomhaven zaplanowana jest na ostatni dzień listopada. Ta ogromna gra planszowa idealnie nadaje się do tego, aby przyjemnie spędzić długie zimowe wieczory.

Ponad 150 godzin rozgrywki, zmieniająca się mapa świata, wybory wpływające na fabułę, rozwój bohaterów w toku kampanii, tajemnice do odkrycia, taktyczne decyzje w walce i 1700 kart. To wszystko mieści się w jednym pudle, które stanowi bramę do tętniącego życiem otwartego świata.

Gloomhaven od miesięcy znajduje się na pierwszym miejscu w rankingu BoardGemeGeek i raczej nieprędko stamtąd spadnie.

W Gloomhaven gracze wcielają się w role awanturników, z których każdy ma unikalny zestaw umiejętności. Eksplorując świat gry, gracze muszą ze sobą współdziałać, ale przy tym nie mogą zapomnieć o swoich osobistych celach, co może doprowadzić do konfliktu z resztą grupy.

Na rozgrywkę składa się 112 scenariuszy, tworzących spójną historię. Po rozegraniu danej przygody gracze podejmują decyzje co do dalszego kierunku fabuły.

Gloomhaven
Autor: Isaac Childres

Gra utrzymana jest w klimacie fantasy, gdzie niebezpieczeństwo czyha na nas na każdym kroku. Rozmiary pudełka od razu zapowiadają, że czeka na nas ogromny świat, w którym będziemy odkrywać nowe miejsca, postacie i przygody. Duży wpływ na kształt fabuły będą miały nasze decyzje, które na dalszym etapie rozgrywki mogą spowodować zaskakujące konsekwencje.

Gloomhaven
Autor: Isaac Childres

Ze względu na ilość tekstu występującego w księdze scenariuszy i na kartach, gra jest zależna językowo. Dlatego tym bardziej cieszy fakt, że już za miesiąc będziemy mogli kupić polską edycję tej znakomitej gry dzięki wydawnictwu Albi Polska.

Zainteresowanie rodzimą wersją jest duże, ponieważ w niektórych sklepach pierwsza fala dostaw została już wykupiona w przedsprzedaży.

Źródło