Polski Wiedźmin RPG debiutuje podczas lubelskiego Falconu

Prapremiera polskiej wersji językowej gry fabularnej opartej na fikcyjnych przygodach najpopularniejszego wiedźmina współczesnego świata już dziś.

Polska wersja gry fabularnej The Witcher już dotarła do fanów, którzy zdecydowali się na zakup w przedsprzedaży. To właśnie ta gra o wiedźminie, w której możemy wcielić się czarodzieja, barda, krasnoluda czy elfa.

Oficjalna premiera odbędzie się w połowie tego miesiąca, jednak niecierpliwi mogą już nabyć swój egzemplarz, o ile dotrą do Lublina na festiwal Falcon.

Przykładowa strona z podręcznika polskiej wersji gry fabularnej The Witcher.

Starter do polskiej edycji w formacie PDF wciąż jest dostępny do pobrania za darmo na stronie wydawnictwa Copernicus. Ci, którzy zastanawiają się nad zakupem, mogą go spokojnie przetestować. Ten system opiera się o dorobek gier komputerowych, więc wewnątrz znajdziemy mnóstwo odniesień do świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego, ale wymodelowanego przez CD Project RED.

Na 20 grudnia zapowiadana jest premiera netfliksowego serialu o naszym wiedźminie. Choć odtwórca głównej roli to zapalony gracz, serial ma być wierny książkom, bardziej mroczny i głębszy niż cyfrowy odpowiednik.

The Witcher RPG może stanowić doskonały pomost dla fanów opowiadających się wyłącznie po jednej ze stron. Na pewno warto to sprawdzić.