Polski Stronghold: Undead zbiera żniwa na KS-ie

Rozszerzenie do znanego i lubianego Stronghold Ignacego Trzewiczka przybrało formę całkowicie samodzielnej gry i odważnie ruszyło na podbój Świata.

Kickstarterowa kampania Stronghold: Undead w zasadzie dopiero co się rozpoczęła, a już uda się zebrać niemal dwukrotność podstawowego celu zbiórki. Co za tym idzie, wspierający otrzymają egzemplarze wzbogacone o ekskluzywne dodatki, których ciągle przybywa.

Transformacja dodatku w całkiem samodzielną grę okazała się być strzałem w dziesiątkę.

Tak wyglądają pudełko i plansza zaprezentowane podczas trwającej właśnie kampanii

Twórcy, korzystając z mechaniki oryginalnego Stronghold, dążą do stworzenia idealnej gry rywalizacyjnej dla dwóch graczy. Jeden z uczestników zabawy może stanąć po stronie paladynów broniących tytułowej twierdzy.

Drugi gracz dowodzi armią mrocznych nekromantów, którzy chcą wydrzeć tajemniczy artefakt ukryty gdzieś pośród zabudowań.

Stronghold Undead to immersyjna gra dwuosobowa opowiadająca epicką historię dowodzonej przez potężnego Nekromantę armii Nieumarłych i obleganego przez nią Stronghold, gdzie strzeżony jest potężny artefakt. Podczas gry gracze zajmują stronę armii Nieumarłych lub Stronghold. Jeśli armia Nieumarłych zdoła wedrzeć się do Stronghold w czasie ośmiu tur, zdobywa ona artefakt i zwycięża. Jeśli Stronghold odeprze atak, moc Nekromanty wygasa, a armia Nieumarłych obraca się w pył.

Portal Games

Warto podkreślić, że nasze rodzime wydawnictwo odpowiedzialne za ten tytuł całkowicie zrezygnowało z plastiku także i w tej produkcji.

Wszystkie dodatkowe elementy i znaczniki są odpowiednio tekturowe lub drewniane. Stronghold: Undead podczas tej kampanii będzie dostępne w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i niemieckiej.

Zbiórka potrwa jeszcze przez tylko 10 dni. Wysyłka pudełek z grą do wspierających zapowiadana jest na sierpień przyszłego roku.