Polska planszówka ufundowana w minutę!

Gra planszowa Tainted Grail: The Fall of Avalon wrocławskiego wydawnictwa Awaken Realms wywołała prawdziwy szał na Kickstarterze.

Takie sukcesy przywracają moją wiarę w ludzkość. W czasach sztucznej inteligencji, wirtualnej rzeczywistości i dronów klasyczna rozrywka dla wielu wciąż jest cenniejsza niż najwymyślniejsze gadżety. Dzięki temu gry planszowe, fabularne i bitewne wciąż zyskują na popularności, a twórcy najlepszych z nich mogą spokojnie pracować nad kolejnymi projektami, nie przejmując się brakiem zaplecza finansowego.

Polskie wydawnictwo Awaken Realms po trwającym niecałe trzy tygodnie Drafcie na Kickstarterze wystartowało z pełnoprawną kampanią bardzo ciekawej gry planszowej osadzonej w mrocznej arturiańskiej rzeczywistości.

Gra opowiadająca o losach Avalonu po śmierci króla Artura już w pierwszej minucie kampanii przekroczyła próg wymagany do jej wydania. 50 tysięcy dolarów – tyle wyłożyli gracze w ciągu pierwszych 60 sekund trwania zbiórki.

Osiągnięte zostały wszystkie kamienie milowe, co oznacza masę dodatkowej zawartości, a twórcy gry wciąż pracują nad kolejnymi dodatkami. Tempo zbiórki jest zawrotne, więc nie wyrabiają się z dodawaniem ich na bieżąco.

W tej chwili suma wpłat przekroczyła już milion dolarów, a kampania wystartowała dopiero o godzinie 17:00. Do jej końca pozostały jeszcze 22 dni. Dla tych, którzy wesprą projekt w ciągu pierwszej doby, przygotowano specjalny upominek. Jest nim dodatkowa postać z unikalną figurką, fabułą i taliami kart dodatkowych. Potwierdzono także, że gra wyjdzie w różnych wersjach językowych, które dotrą do graczy z 3-miesięcznym poślizgiem po wersji angielskiej.

Studio Awaken Realms ma już na swoim koncie nie lada sukcesy związane z finansowaniem społecznościowym. Mowa chociażby o planszowej wersji gry komputerowej This War of Mine czy Lords of Hellas, w którym zmieszano grecką mitologię z science fiction.