śmiejący się Joker z komiksu The Killing Joke

Polska edycja Talisman: Batman nadchodzi

Co może wyjść z połączenia kultowej gry planszowej z równie kultową postacią? Oczywiście tytuł, wobec którego nie można przejść obojętnie. Talisman powraca w zupełnie nowej odsłonie – tym razem zamiast do krainy fantasy przeniesiemy się do Azylu Arkham – miejsca znanego z serii komiksów o Batmanie.

Pod koniec zeszłego roku na polskim rynku pojawił się dodruk legendarnej 4 edycji Talisman: Magia i Miecz.

Informacja o powrocie tej gry była o tyle niespodziewana, iż prawa do dalszego wydawania tej pozycji utraciło Fantasy Flight Games, z którym przy wydawaniu polskiej wersji współpracowało nasze rodzime wydawnictwo Galakta.

Licencja na markę Talisman wróciła do rąk Games Workshop, które zdecydowało o jej przeniesieniu na rzecz The OP – firmy, która specjalizuje się w wydawaniu raczej prostych gier (Jenga, Monopoly, Ryzyko). Z zapowiedzi wynikało, że mechanika Talisman ma zostać implementowana do innych licencji ze świata popkultury. Decyzja ta spotkała się z krytyką, ponieważ gracze mieli obawy co do infantylizacji marki, aby przyciągnąć masowego odbiorcę.

Wszelka krytyka jednak ustala, kiedy na rynku pojawił się Talisman: Batman.

Okazało się bowiem, że The OP nie uprościło pierwotnej mechaniki, a nawet ją odrobinę rozbudowało. Doceniono pomysł na grę, szatę graficzną zaczerpniętą z komiksów DC wydawanych pod szyldem „New 52” oraz bogatą zawartość pudełka, nie ustępującą pierwowzorowi.

Tym bardziej cieszy więc to, że Galakta oficjalnie zapowiedziała polską wersję nowej gry spod szyldu Talisman.

Polskie pudełko gry Talisman: Batman
Tak prezentuje się pudełko polskiej edycji. Jest Batman, jest Talisman, jest chęć na grę.

W tej produkcji nie wcielamy się jednak ani w Batmana, ani w żadnego z jego sojuszników. W grze przyjdzie nam bowiem kierować jednym z aż 12 łotrów.

Któż nie chciałby zagrać jak Joker, Harley Quinn, Pingwin albo Two-Face?

Przyznajmy szczerze – Batman jest fajny, ale to, co sprawia, że jego przygody są takie ciekawe, to właśnie plejada barwnych i ciekawych złoczyńców.

Oczywiście w grze Batman się pojawia i ma nawet własną figurkę. Pełni on tutaj podobną rolę co Żniwiarz w oryginalnym Talismanie – poluje na nasze postacie i próbuje udaremnić nasze wysiłki opanowania Azylu Arkham.

Elementy oryginalnej, angielskiej wersji językowej gry Talisman: Batman – Super-Villians Edition.

Plansza gry przedstawia słynny szpital psychiatryczny z podziałem na trzy piętra. W centrum planszy znajduje się pokój kontrolny, który umożliwi nas przejęcie władzy w budynku.

Naszym celem jest dostanie się do niego i wygranie pojedynku z Batmanem. Jeśli nam się to uda zdobędziemy tytuł króla złoczyńców i wygramy grę, przy czym możemy postawić na rywalizację z innymi graczami, bądź z nimi współpracować, aby razem pokonać Mrocznego Rycerza.

Premiera Talisman: Batman – edycja Superłotrów planowana jest na przełom 2020 i 2021 roku. O konkretnej dacie premiery na pewno będziemy informować.


Źródło