Polska edycja cenionego systemu RPG Fate Core wraca do obiegu

Polski Fate Core trafił już do sprzedaży dzięki staraniom wydawnictwa Hengal oraz ekipy Poszukiwaczy Przygód z Twierdzy Fantastyki.

Gracze, którzy zdecydowali się na zakup Fate Core w przedsprzedaży już odebrali lub właśnie odbierają swoje paczki. Pozostali też mogą już zakupić swój własny egzemplarz podręcznika.

Podczas promocji preorderowej gra rozeszła się dosłownie błyskawicznie. Miejmy nadzieję, że tym razem wystarczy dla wszystkich. Ci, którzy się nie załapią, będą musieli poczekać na ewentualne dodruki.

Fate Core edycja polska


Złap za miecz, karabin laserowy albo parowy jetpack i wyrusz w poszukiwaniu swojego przeznaczenia! Fate Core to gra, która pozwala ci rozgrywać przygody w dowolnym świecie. Zmień losy ulubionego uniwersum z komiksów, książek czy seriali albo wraz z przyjaciółmi stwórzcie swój własny setting. Postapokaliptyczny horror? Przygody spod znaku magii i miecza – ale w kosmosie? Wikińska saga?


Fate Core to odpowiedź na wszelkie pytania.


Poważnie. Fate Core to szybka, nowoczesna i uniwersalna mechanika, pozwalająca rozgrywać przygody w każdej scenerii. Gra stawia na dramatyczne zwroty akcji i sytuacje, z których wasi bohaterowie wyjdą cało tylko wtedy, jeżeli złapią swój los we własne ręce! Podręcznik zawiera zasady tworzenia świata i bohaterów, szczegółowe zasady gry oraz porady i wskazówki dla Mistrza Gry. Dużo miejsca poświęcono najważniejszemu elementowi gry – aspektom. To właśnie dzięki nim można tak łatwo opisać zarówno gwiezdnego kowboja, jak i barbarzyńską arcykapłankę!


Polska edycja gry została przetłumaczona przez zespół zagorzałych fanów systemu i wydana przez Poszukiwaczy Przygód, organizatora młodzieżowych obozów RPG Twierdza Fantastyki.


Dzięki Poszukiwaczom Przygód oraz Wydawnictwu Hengal udało się uzyskać fenomenalną cenę – 49 złotych za kredowy papier, twardą oprawę i jedną z najważniejszych gier w historii gier fabularnych.

Na stronie sklepu wydawnictwa Hengal można też znaleźć dedykowane systemowi Fate Core kości w dwóch wariantach kolorystycznych. Coś specjalnego dla polskich fanów.

Źródło