Jagged Alliance

Podsumowanie kampanii Jagged Alliance

Wczoraj na wspieram.to zakończyła się walka o ufundowanie polskiej wersji gry planszowej Jagged Alliance. Poniżej podsumowanie kampanii.

Oczywiście zbiórka zakończyła się sukcesem i w przyszłym roku dzięki wydawnictwu Underworld Kingdom będziemy mogli cieszyć się polską wersją Jagged Alliance wraz z dodatkiem Underground.

Wspierającym udało się również odblokować pierwszy z dodatkowych celów – zestaw 3 nowych kart wydarzeń.

Zabrało jedynie 40 zł do odblokowania kolejnego z celów, jakim była dodatkowa karta misji. Pomimo tego, w grze znajdą się dwie dodatkowe karty ekwipunku, które nie będą dostępne nigdzie indziej: pistolet maszynowy MORS WZ. 39 oraz karabinek GROT. Każdy wspierający otrzyma również zestaw tapet z grafikami z gry.

Jagged Alliance
Tę kartę będzie można znaleźć tylko w egzemplarzach gry zakupionych na wspieram.to

W trakcie kampanii gracze mogli dokupić również zestaw 10 kart Dodatkowe zaopatrzenie. Dodatkowe karty zapewnią większą regrywalność. Nowe karty Łupu, Wydarzeń i Rozmieszczenia zwiększą wybór dostępnych taktyk i zapewnią więcej „niespodzianek” w trakcie gry.

Underworld Kingdom umożliwiło również możliwość zakupu zestawu siedmiu kolekcjonerskich figurek przedstawiających najemników. Warto przypomnieć, że w Jagged Alliance możemy wcielić się w aż 13 najemników, ale w podstawowej wersji gry znajduje się jedynie sześć figurek.

Wynika to z tego, że kolejnych nie udało się odblokować w toku kampanii na Kickstarterze. Brak figurek dla pozostałych najemników jest głównym zarzutem większości recenzentów, dlatego wprowadzenie możliwości ich zakupienia przez polskiego wydawcę jest niewątpliwie dużym plusem.

Jagged Alliance
Modele figurek zostaną opracowane przez MicroArt Studio

Teraz pozostaje tylko czekać aż egzemplarze dotrą do wspierających i będziemy mogli w końcu wyzwolić Arulco.

Planowana data premiery polskiej wersji Jagged Alliance to maj 2020 roku.