Planszowy Shadow Tactics ufundowany

Planszowa wersja taktycznej gry komputerowej Shadow Tactics przekroczyła właśnie próg wymagany do wydania gry na Kickstarterze. Do końca zbiórki pozostały jeszcze 23 dni.

Oryginalny Shadow Tactics zabiera graczy do XVII-wiecznej Japonii, do wczesnego okresu Epoki Edo. Nowy Szogun wykorzystuje do eliminowania wszystkich politycznych oponentów grupę wyspecjalizowanych ninja.

W oryginalnej, komputerowej odsłonie gracz prowadzi taką grupę, eliminując kolejne cele w czasie cichej, taktycznej walki wzorowanej serią Commandos.

Planszowa odsłona pozwala na wcielenie się w każdego z członków elitarnej drużyny z osobna. Każdy z nich dysponuje indywidualnymi cechami i zestawem umiejętności. Co więcej, jeden z graczy nakłada buty złego mistrza, który jest celem ataku ninja. Rozgrywka taką osobistością jest zupełnie odmienna od gry pozostałymi bohaterami.

Gracze kierujący zabójcami prowadzą wyłącznie swoje postaci i mają do spełnienia rozmaite cele, oprócz oczywistej konfrontacji z „bossem”. Wspomniany kozak ma jednak pod sobą całą armię rozmaitych wojowników, a także własny dwór, który musi zarządzać.

Sprowadza się to nie tylko do kontrolowania żołnierzy w sposób znany z figurkowych gier bitewnych, ale także do zarządzania zasobami.

Komputerowe Shadow Tactics można nazwać strategiczną grą w chowanego, ze względu na nieodzowny element skradania się i taktyczną głębię. Planszowa wersja poszła jeszcze dalej i oferuje jeszcze więcej skradania się i jeszcze więcej strategii.