Planszowy horror balansujący na granicy szaleństwa – Gates of Delirium

Zapowiedziano mroczną grę planszową Gates of Delirium, w której gracze muszą kluczyć pomiędzy zdrowym rozsądkiem a obłędem.

Renegade Games Studio zapowiedziało Gates of Delirium, nową grę planszową w klimacie XIX-wiecznego horroru. Fabuła nie będzie jednak opierać się na klasycznym Lovecrafcie. Tym razem Jordan i Mandy Goddard oferują graczom możliwość wcielenia się w zagubionych ludzi, którzy z dnia na dzień tracą coraz bardziej kontakt z rzeczywistością.

W swoich głowach słyszą uporczywe szepty mówiące o tytułowych „Bramach Delirium”, które stanowią przejście do innego świata. Ktoś buduje owe wrota, nikt jednak nie wie, kim jest tajemniczy budowniczy.

Ten wątek jest esencją rozgrywki, której mechanika doskonale komponuje się z opowieścią. Uczestnicy zabawy przed każdą ze swoich rund muszą określać, czy będą polegać na zdrowych zmysłach, czy dadzą się ponieść szaleństwu.

W turach, w trakcie których zdecydują się zachować rozsądek, poszukują map i stron starożytnych ksiąg, a także zlecają prowadzenie śledztw niezależnym poszukiwaczom. Tury przeznaczone na wariackie odloty skupiają się na rozbudowie złowieszczych wrót i przywoływaniu okrutnych potworności.

Gra toczy się do momentu, gdy ostatni stwór wkroczy do naszego świata. Wtedy podliczane są punkty zwycięstwa, zbierane podczas rozgrywki przez graczy za każdą udaną akcję.

Gates of Delirium jest już dostępne w przedsprzedaży.

Gra jest przeznaczona dla 2-4 graczy w wieku od 14 lat. Pojedyncza partia powinna zająć około 45 minut. Oficjalna premiera jeszcze tej jesieni.