„Planszowy Dungeon Keeper” zdobywa poważne uznanie

In The Hall of the Mountain King to strategiczna gra planszowa, w której gracze wcielają się w wodzów plemion trolli powracających z wygnania do swojego domu – wnętrza góry.

In The Hall of the Mountain King to gra, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim fanom pierwszych dwóch części kultowego Dungeon Keeper.

Nie chodzi o charakterystycznych, licencjonowanych bohaterów, bo obie marki nie mają ze sobą nic wspólnego.

Mam na myśli mechanikę budowy własnego podziemnego królestwa, czyli drążenia tuneli, wydobywania surowców i zarządzania podwładnymi.

https://www.kickstarter.com/projects/burntislandgames/in-the-hall-of-the-mountain-king

Zabawa toczy się na planszy reprezentującej wnętrze mitycznej góry, będącej niegdyś domem pracowitych trolli.

Każdy z graczy drąży tunele ze swojej strony mapy, starając się dokopać jak najbliżej serca góry, jednocześnie starając się odkopać użyteczne komnaty i ustawić w odpowiednich miejscach starożytne posągi, by zapewnić sobie przewagę.

Aby skutecznie realizować ten cel, należy roztropnie zarządzać zasobami i mądrze planować swoje posunięcia.

Opowieść o powracających w rodzinne strony trollach zawarta w tej grze planszowej zyskała solidne uznanie ze strony fanów, którzy wsparli projekt na Kickstarterze kwotą przekraczającą już 115 tysięcy dolarów. Do końca zbiórki pozostało jeszcze 10 dni.

Odblokowanych zostało sporo celów, między innymi możliwość zabawy dla pięciu osób (oryginalnie gra przeznaczona była dla dwóch do czterech graczy), a także lepsza jakość kart i znaczników. Wspierając In The Hall of the Mountain King na tym etapie można być pewnym, że stawia się na solidny produkt.

To już drugi projekt wydawnictwa Burnt Island Games na Kickstarterze.

Pierwszy, czyli Endeavor, osiągnął bardzo duży sukces, przekraczając wymagany próg finansowania gry dziewięciokrotnie.

Więcej informacji na stronie wydawnictwa.