Planszowa wersja polskiego Halls of Horror

Na stronie internetowej polskiego studia iFun4All użytkowników wita zapowiedź gry Halls of Horror w zupełnie nowym, planszowym wydaniu.

Oryginalne Halls of Horror to nietypowa gra komputerowa, w której gracze z całego świata wspólnie podejmują decyzje o losach głównych bohaterów. Aby tego dokonać, korzystają ze specjalnego, zintegrowanego z grą systemu głosowania.

Takie rozwiązanie sprawia, że ta produkcja przypomina wieloosobowy, interaktywny seans filmowy (początkowo nosiła nawet nazwę DeathTV). Gra odniosła sukces i jest bardzo pozytywnie odbierana przez fanów.

Pomimo, że wystartowała dopiero w październiku, producenci już zapowiedzieli rozpoczęcie prac nad kolejną, tym razem planszową wersją tego projektu.

Rozgrywka ma być rzecz jasna odpowiednio dostosowana do możliwości gry planszowej, ale główny wątek i podstawowe zasady pozostają niezmienne.

Bohaterowie budzą się w dziwnym labiryncie pełnym rozmaitych pomieszczeń, do końca nie rozumiejąc swojego położenia. Ich celem jest odnalezienie wyjścia i tym samym przetrwanie. Od tajemniczego Mistrza Gry, który jest ich ciemiężycielem, dowiadują się, że samo wyjście nic nie znaczy.

Najpierw muszą odnaleźć dwa właściwe klucze. Zostały one ukryte gdzieś w ponurym labiryncie. To nie wszystko.

Każda z ofiar Mistrza Gry ma jeden z takich kluczy wszyty głęboko we własnym ciele, więc gdy wszystko inne zawiedzie…

Oprócz samych graczy, którzy wędrują po planszy w poszukiwaniu ekwipunku zwiększającego szanse na przetrwanie, w grze bierze udział ich oprawca, który nie tylko nagina zasady do własnych potrzeb, ale także kontroluje Zabójcę (ang. Killer), czyli niezależną postać polującą na uczestników zabawy.

Planszowe Halls of Horror docelowo ma być skierowane do grup 2-4 graczy, jednak w planach jest także wariant jednoosobowy. Kickstarterowa kampania gry zgodnie z oficjalną zapowiedzią ma ruszyć jeszcze w tym roku.

iFun4All to polski, niezależny producent gier komputerowych. Studio jest odpowiedzialne między innymi za takie tytuły, jak Serial Cleaner, Ritual czy wspomniane Halls of Horror.